Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ES atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimas yra Lietuvos prioritetas

Sukurta 2019.04.10 / Atnaujinta 2019.04.10 19:16
   ES atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimas yra Lietuvos prioritetas
   ES atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimas yra Lietuvos prioritetas
   ES atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimas yra Lietuvos prioritetas
   ES atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimas yra Lietuvos prioritetas

   Balandžio 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Prahoje dalyvavo aukšto lygio Strateginės komunikacijos ekspertų susitikime (Stratcom Summit), kuriame pristatė Lietuvos indėlį didinant Europos Sąjungos atsparumą hibridinėms grėsmėms ir dezinformacijai.

   „Gyvename melagingų naujienų amžiuje – dezinformacija ir kitos hibridinės grėsmės yra labai rimtas iššūkis Vakarų vienybei ir saugumui. Priešiškai nusiteikusios trečiosios šalys, pirmiausia Rusija, sistemingai naudoja propagandą siekiant mus skaldyti, pakirsti tarpusavio pasitikėjimą, daryti įtaką demokratiniams procesams ir spendimų priėmimui, tam skiriami milžiniški finansiniai resursai,“ – susitikime pabrėžė užsienio reikalų viceministras.

   Pasak D. Skusevičiaus, būtina efektyviai paskirstyti funkcijas ir resursus, pritaikyti gerąsias kovos su dezinformacija praktikas ES lygmeniu, bendradarbiauti su NATO, nevyriausybinėmis organizacijomis, įtraukti privatų sektorių, visuomenę ir žiniasklaidą. Artėjantys Europos Parlamento rinkimai taps dar vienu iššūkiu, kuris parodys mūsų bendrijos atsparumą trečiųjų šalių propagandai. Reikia užtikrinti, kad kova su hibridinėmis grėsmėmis taptų neatsiejama naujosios ES Strateginės darbotvarkės dalimi.

   Lietuva yra viena iš ES valstybių narių, kurių iniciatyva 2015 m. Europos išorės veiksmų tarnyba įkūrė Strateginės komunikacijos ir kovos su dezinformacija komandą, o 2018-aisias inicijavo ES kovos su dezinformacija veiksmų plano parengimą.

   Vizito Prahoje metu D. Skusevičius taip pat susitiko su Čekijos užsienio reikalų viceministru Martinu Povejšilu ir Čekijos Parlamento Draugystės su Lietuva grupės vadovu Mikulašu Peksa. Su Čekijos pareigūnais D. Skusevičius aptarė bendradarbiavimo saugumo srityje ir ir dvišalių santykių plėtros klausimus, Rytų Partnerystės perspektyvas, padėkojo už Čekijos Respublikos indėlį užtikrinant Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą.

   Penktą kartą organizuojamame aukšto lygio Strateginės komunikacijos ekspertų susitikime šiemet dalyvauja daugiau kaip 200 pareigūnų, tarptautinių santykių ir saugumo ekspertų iš 25 valstybių.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   download (1).jpg

   Balandžio 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų  ambasadoriumi Lietuvai Robertu S. Gilchristu vaizdo konferencijos metu aptarė dvišalį bendradarbiavimą atsakant į COVID-19 keliamus iššūkius. L. Linkevičius padėkojo už JAVparamą Lietuvai, įskaitant JAV Kariuomenės perduotas medicinos priemones.

   Dvišaliai santykiai »
   111.JPG

   Vasario 25 dieną Ankaroje vyko Turkijos žurnalistų asociacijos organizuota diskusija apie dezinformaciją. Lietuvos ir Turkijos žurnalistai pasidalino savo patirtimi apie dezinformacijos ir klaidingų žinių plitimą bei būdais su tuo kovoti.

   Atstovybių naujienos »
   2.jpg

   Liepos 9-10 dienomis Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvauja Helsinkyje, Suomijoje, vykstančiame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime, kuriame Europos Sąjungos (ES) politikos direktoriai aptaria veiksmingo daugiašališkumo ir efektyvios ES bendros užsienio ir saugumo politikos, hibridinių grėsmių, Arkties ir kitus klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »