Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Frankofonijos mėnuo prasidėjo parodos Oskarui Milašiui atidarymu

Sukurta 2018.03.01 / Atnaujinta 2018.03.02 10:13
   Frankofonijos mėnuo prasidėjo parodos Oskarui Milašiui atidarymu
   Frankofonijos mėnuo prasidėjo parodos Oskarui Milašiui atidarymu
   Frankofonijos mėnuo prasidėjo parodos Oskarui Milašiui atidarymu
   Frankofonijos mėnuo prasidėjo parodos Oskarui Milašiui atidarymu
   Frankofonijos mėnuo prasidėjo parodos Oskarui Milašiui atidarymu

   Kovo 1 dieną Užsienio reikalų ministerijoje iškilmingai paskelbta Frankofonijos mėnesio Lietuvoje pradžia. Šia proga ministerijoje, bendradarbiaujant su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, atidaryta prancūzų poetui ir pirmajam Lietuvos atstovui Prancūzijoje Oskarui Milašiui skirta paroda.

   „Prancūzų kalbą ir Frankofoniją Lietuvoje švenčiame jau 19-ąjį kartą. Prancūzų kalba - tai ir diplomatijos kalba, kuri padėjo skleisti žinią apie Lietuvos nepriklausomybę 1918 metais ir siekti, kad mūsų valstybę pripažintų pasaulis“, – sakė ministras Linas Linkevičius. „Prie to ženkliai prisidėjo ir buvęs Lietuvos atstovas Prancūzijoje, tikras frankofonas, Oskaras Milašius, kuris Lietuvos vardą garsino ne tik savo diplomatine veikla, bet ir kūryba. Džiaugiamės galėdami pristatyti šiai iškiliai asmenybei skirtą parodą“, - pabrėžė ministras.

   Atidarymo ceremonijoje sveikinimo žodį tarė iš Rygos specialiai į renginį atvykęs Kanados ambasadorius Alainas Hausseras. Siekiant parodyti prancūzų kalbos universalumą, Užsienio reikalų ministerija kasmet pristato vis kitą frankofonijos erdvės valstybę. Šiais metais – tai Kanada. Renginyje pasirodė žinomas kanadiečių atlikėjas Keithas Kouna, atstovaujantis Kvebeką - prancūzakalbę provinciją Kanadoje.

   Šių metų šūkis – „Prancūzų kalba: veiklų dermė veikliems. Frankofonija, ekonomika, kultūra“,  siekiant parodyti, kad prancūzų kalba  - ne tik meilės ir meno, tačiau ir verslo, karjeros galimybių kalba. Apie tai susirinkusiems kalbėjo „Decathlon Lietuva“ direktorius Nicolas Fogola.

   Visoje Lietuvoje Frankofonijos mėnesio proga yra organizuojami įvairūs renginiai: konferencijos, paskaitos, koncertai, filmų peržiūros, parodos, įvairios edukacinės veiklos, prancūzų kalbos savaitės ir vakarai mokyklose, moksleivių prancūzų kalbos olimpiados, vertimų konkursai ir diktantai.

   Nuotraukas iš renginio rasite URM Flickr paskyroje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_9178.jpg

   Balandžio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje apdovanoti Lietuvos moksleiviai, kurie dalyvavo komiksų konkurse „Dessine-moi une planete verte“. Konkurso laureatų ir dalyvių apdovanojimas užbaigė frankofonijos mėnesio renginius Lietuvoje.

   Kultūros renginiai »
   Frankofonija_komiksukonkursas.jpg

   Lietuvos moksleiviai, besimokantys prancūzų kalbos, kviečiami dalyvauti komiksų konkurse prancūzų kalba „Dessine-moi une planéte verte“ („Nupiešk žaliąją planetą“). Konkursas organizuojamas minint 20 metų sukaktį, kai Lietuva buvo priimta į Tarptautinę frankofonijos organizaciją stebėtojos teisėmis ir švenčiant gerai žinomo Belgijos komiksų personažo Tintino 90-ąjį jubiliejų.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   frankofonija_3.jpg

   Kovo 5 dieną Užsienio reikalų ministerijoje oficialiai paskelbta Frankofonijos mėnesio Lietuvoje pradžia.  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pakvietė jau 20–tąjį kartą Lietuvoje švęsti kultūrų įvairovę ir puoselėti prancūzų kalbą.

   Daugiašaliai santykiai »
   Linkevicius susitinka su Prancuzijos senatoriumi res.jpg

   Lapkričio 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Olivier Cadic, kuris yra vienas iš dvylikos Prancūzijos senatorių, atstovaujančių Prancūzijos žmonėms, gyvenantiems už šalies ribų. O. Cadic yra prancūzų diasporos Jungtinėje Karalystėje atstovas.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_7099.JPG

   Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

   Daugiašaliai santykiai »

   Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Tarptautinės frankofonijos organizacijos Viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje Jerevane, Armėnijoje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata