Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai

Sukurta 2019.06.14 / Atnaujinta 2019.06.14 16:06
   Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai
   Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai
   Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai

   Birželio 10 - 14 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinis suvažiavimas. Daugiau kaip šešiasdešimt Lietuvos ekonominių atstovų, dirbančių 41 pasaulio valstybėje ir 3 tarptautinėse organizacijose, diskutavo, kaip efektyviau atstovauti šalies ekonominiams interesams užsienyje.

   Šių metų suvažiavimo programos akcentas - inovacijos, ateities technologijos, aukštos pridėtinės vertės produktus ir paslaugas kuriantys sektoriai, skaitmeninė ekonomika ir dirbtinis intelektas. Birželio 13 dieną suvažiavimo dalyviai lankėsi Vilniaus inovacijų forume „Innovation drift“, subūrusiame pasaulinio lygio inovatorius, išradėjus, mokslininkus, verslininkus, investuotojus, technologijų specialistus naujoms patirtims ir diskusijai. Šio forumo metu ekonominiai atstovai susitiko su įmonėmis, kurios domisi eksporto galimybėmis.

   Didelis dėmesys buvo skirtas ir Lietuvos regionų ekonominės plėtros ir verslo, veikiančio juose, tarptautiškumo didinimo klausimams. Išvykos į Šiaulius metu ekonominiams atstovams pristatytos Šiaulių apskrities ekonomikos raidos tendencijos, verslo ryšių plėtros užsienyje svarba šio regiono ekonomikai. Diplomatai susitiko su Šiaulių regiono įmonėmis, jau sėkmingai eksportuojančiomis arba siekiančiomis pradėti eksportą.

   Diplomatai taip pat aptarė ekonominio saugumo aktualijas ir kylančius iššūkius, susipažino su transporto ir energetikos sektorių, Baltijos elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa, branduolinės saugos ir aplinkosaugos Lietuvoje ir kaimynystėje aktualijomis bei energetinio saugumo ir dujų klausimais.

   Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinius suvažiavimus Užsienio reikalų ministerija rengia nuo 2000 metų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Outlook on Asia.jpg

   Spalio 4 dieną Vilniuje, verslo centre „Pirklių klubas“, vyks tarptautinė prekybos politikos konferencija  „Shaping the Future of Trade: Outlook on Asia”.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   DSC_7674.jpg

   Rugsėjo 19 dieną užsienio reikalo ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) verslo misijos nariais. Delegacijoje – vienuolika JAV kompanijų, vykdančių veiklą Lietuvoje ir atstovaujančių JAV gynybos, finansinių paslaugų, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, tabako, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

   Liepos 8–12 dienomis Vilniuje vyks tradicinis Užsienio reikalų ministerijos organizuojamas Lietuvos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovų metinis susitikimas, kuriame didelis dėmesys bus skiriamas regioniniams saugumo iššūkiams ir ekonominei diplomatijai.

   Ministerijos naujienos »
   Varvuolis ir Tamaki.jpg

   Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

   Atstovybių naujienos »
   skonioplaneta3res.jpg

   Gegužės 22 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje dalyvavo tradiciniame, jau tryliktus metus iš eilės organizuojamame renginyje „Skonio planeta“, kuriame šalys pristato savo kulinarinį paveldą ir naujoves maisto pramonės srityje.

   Atstovybių naujienos »
   1218 Es-Afrikos forumas.jpg

   Gruodžio 17-18 dienomis užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius vadovaujama Lietuvos delegacija dalyvavo Vienoje vykstančiame aukšto lygio ES-Afrikos forume. Forumą, skirtą bendradarbiavimui  inovacijų ir skaitmeninimo srityse skatinti, surengė Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija.

   Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata