Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir Rytų partnerystės politiką

Sukurta 2020.06.18 / Atnaujinta 2020.06.19 11:51

Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

L. Linkevičius pabrėžė tęstinę Lietuvos paramą su išorės agresija kovojančiai Ukrainai ir pagyrė šalies pastangas įgyvendinant reformas net ir sudėtingomis pandemijos sąlygomis.

„Sveikiname neseniai priimtus svarbius Žemės rinkos ir Bankų veiklos įstatymus. Svarbu tęsti reformas“, - sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pabrėžė teisės viršenybės ir teismų nepriklausomumo svarbą siekiant išvengti selektyvaus teisingumo ir teisinės sistemos panaudojimo politiniais tikslais.

L. Linkevičius ir D. Kuleba taip pat aptarė birželio 11 dieną vykusios Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijos rezultatus ir pasirengimą neformaliai ES  ir Rytų partnerių Lyderių vaizdo konferencijai. Ministrai sutarė, kad būtina išlaikyti ambicingą Rytų partnerystės politiką ir nustatyti ilgalaikius ir motyvuojančius siekius, kurie galėtų būti patvirtinti 2021 metais planuojamame Rytų partnerystės Viršūnių susitikime.

Pokalbio metu L. Linkevičius pakartojo Lietuvos susirūpinimą dėl Ukrainos ketinimų taikyti apsaugos priemones importuojamoms trąšoms. Pasak ministro, Ukraina yra svarbi rinka Lietuvos trąšų gamintojams. Ukrainoje parduodama apie 30 proc. lietuviškos produkcijos, todėl tikimasi, kad Ukraina laikysis prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, numatytų Asociacijos susitarime ir Pasaulio prekybos organizacijos taisyklėse, ir nenustatys prekybą ribojančių priemonių.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

„Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

Birželio 11 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptarė Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir iššūkius.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su  Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais vaizdo konferencijoje aptars Rytų partnerystės politikos klausimus.

Daugiašaliai santykiai »
072a8211.JPG

Birželio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Kanados užsienio reikalų ministru François-Philippe Champagne. Pokalbio metu aptartas pasirengimas IV-ajai Ukrainos reformų konferencijai, kuri 2021 metais bus organizuojama Vilniuje.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Germanas.jpg

Birželio 8 dieną vaizdo konferencijos būdu vyko Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo ministrų taryba, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas ES pagalbos su COVID-19 kovojančioms besivystančioms šalims pažangos įvertinimui.

Daugiašaliai santykiai »