Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvoje

Sukurta 2018.09.19 / Atnaujinta 2018.09.19 16:42
  Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvoje

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 19 dieną priėmė naująją Nyderlandų ambasadorę Lietuvoje Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Nyderlandų dvišaliai santykiai, pasidžiaugta sėkminga partneryste gynybos srityje, kalbėta apie Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimo energetikos srityje tolesnes galimybes.

  Ministras taip pat padėkojo už Nyderlandų solidarumą ir nuolatinį bendradarbiavimą siekiant atremti saugumo iššūkius Baltijos jūros regione – olandai yra vieni iš pagrindinių dalyvių NATO priešakinėse pajėgose (EFP) Lietuvoje. Be to, pernai Nyderlandų oro pajėgos vykdė Baltijos oro policijos misiją Šiauliuose.

  „Jaučiame tvirtą Nyderlandų paramą mūsų šalies ir viso regiono saugumo sustiprinimui. Jūs gerai suprantate, kokią grėsmę kelia agresyvūs Rusijos veiksmai, kurie jau lėmė beveik 200 nekaltų Nyderlandų piliečių, skridusių Malaizijos lėktuvu MH17, žūtį. Bendromis pastangomis turime atgrasyti tolesnius priešiškus žingsnius ir užtikrinti kolektyvinę gynybą,“ – pabrėžė L. Linkevičius.

  Susitikime ministras taip pat pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo energetikos sektoriuje svarbą. Ambasados iniciatyva pastaruosius keletą metų rengiamas Lietuvos–Nyderlandų suskystintų gamtinių dujų (SGD) forumas yra naudinga platforma dalinantis įžvalgomis ir keičiantis patirtimi, taip pat ir siekiant išplėsti potencialų bendradarbiavimo lauką į kitus energetikos sektorius.

  „Nyderlandų ambasada atlieka itin svarbų vaidmenį skatindama dvišalį mūsų valstybių bendradarbiavimą, ypač energetikos srityje. Atsižvelgiant į Nyderlandų sukauptą didelę patirtį SGD sektoriuje, keitimasis gerąja praktika su šia šalimi yra labai naudingas,“ – teigė ministras L. Linkevičius.

  B. P. E. Horbach skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei įteikė 2018 metų rugsėjo 10 dieną. Ji pakeitė nuo 2014 metų Lietuvoje dirbusį ambasadorių G. Van Der Lingen. Naujoji ambasadorė iki paskyrimo į Vilnių buvo Nyderlandų generalinė konsulė Pietų Afrikos Respublikoje. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_3777.jpg

  Spalio 10 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Nyderlanduose surengė bendrą koncertą, kuriuo paminėjo Liublino unijos 450 metų sukaktį ir kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-ąsias gimimo metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Birželio 6 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose atidaryta garsaus Lietuvos ir išeivijos menininko Vlado Žiliaus (1939-2012 m.) fotografijų paroda „Amsterdam 80“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, per kovo 18 dieną Nyderlandų Utrechto mieste įvykusį ginkluotą išpuolį Lietuvos piliečiai nenukentėjo.

  Ministerijos naujienos »
  04.jpg

  Vasario 12 dieną Hagoje įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Lutherse Kerk bažnyčioje, Hagoje, kuriame dalyvavo Nyderlandų politikos, verslo ir kitų sričių atstovai, diplomatinis korpusas ir lietuvių bendruomenės nariai.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2670.jpg

  Lapkričio 5 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Nyderlanduose, bendradarbiaudamos su Leideno universitetu ir Hagos strateginių studijų centru surengė viešą diskusiją "Europinis saugumas: ar svarbi geografinė padėtis?"

  NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata