Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija

Sukurta 2017.12.18 / Atnaujinta 2017.12.18 17:01
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija

   Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

   „Lietuvos narystė EBPO yra Vyriausybės prioritetas. Pagrindinis dėmesys šiuo metu yra sukoncentruotas į EBPO rekomendacijų įgyvendinimą investicijų, valstybės valdomų įmonių ir kovos su korupcija srityse. Užsienio reikalų ministerija yra aktyviai įsitraukusi į stojimo procesą“, - sakė L. Linkevičius.

   N. Bonucci pareiškė, kad Lietuva padarė daug darbų, kurie yra svarbūs ne tik stojimui į organizaciją, bet ir plačiąja prasme, šalies gerovei. Per paskutinį metų pusmetį Lietuva išlaikė, o kai kuriose srityse ir paspartino, EBPO rekomendacijų įgyvendinimo tempą. Tačiau „maratonas dar nebaigtas”. Jei bus laiku priimti ir tinkamai įgyvendinami reikiami teisės aktų pakeitimai, atitinkantys EBPO standartus, Lietuva gali tikėtis tapti organizacijos nare kitais metais. Jis pažymėjo, kad yra labai patenkintas bendradarbiavimu su stojimo procesą koordinuojančios Užsienio reikalų ministerijos komanda ir padėkojo ministrui už asmeninį įsitraukimą.

   EBPO narės kol kas yra tik 35 aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Daugiau kaip 250 EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams vertinti partnerių atliekamas reformas, dalintis patirtimi tobulinant investicinės aplinkos gerinimo, modernios socialinės aplinkos kūrimo, pažangių kovos metodų su korupcija, švietimo ir sveikatos paslaugų modernizavimo, teritorijų planavimo, efektyvaus valstybės turto valdymo, verslo sąlygų gerinimo ir kitas sritis. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo ir ilgalaikės visuomenės gerovės garantas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 18-19 dienomis Lietuvoje viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 21 dieną Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius susitiko su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci. Susitikime buvo diskutuota apie stojimo proceso aktualijas ir aptarti tolimesni darbai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 19-21 dienomis Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci. Vizito metu  numatyti susitikimai su įvairių Lietuvos institucijų atstovais, kuriuose bus aptarti pagrindiniai stojimo iššūkiai, numatyti  tolesni darbai ir  patikslinti narystės terminai.

   Daugiašaliai santykiai »
   su Franttz.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Paryžiuje birželio 6–8 dienomis vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tarybos ministrų lygio susitikime, kuriame šalių narių ir kandidačių ministrai diskutuoja apie globalizacijos indėlį į gyvenimo gerovę („Making globalisation work: Better lives for all“).

   Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-130.jpg

   Gegužės 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“ aptartos kovos prieš korupciją priemonės privačiame sektoriuje. Diskusijos dalyvius iš verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pažymėjo, kad „patikimas ir skaidrus viešasis bei privatus sektorius yra valstybės ekonominės gerovės pamatas ir atspirtis realizuojant valstybės strateginius tikslus tarptautinėje arenoje“. Lietuvos pažanga diegiant antikorupcines praktikas bus svarbi siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) 2018 metais.

   Ministerijos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata