Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų viceministras susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore

Sukurta 2018.09.10 / Atnaujinta 2018.09.10 15:47
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 10 dieną susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvai Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas energetikos ir saugumo srityse.

   Viceministras pasveikino naująją ambasadorę ir pabrėžė, jog Lietuva vertina sklandžiai plėtojamus dvišalius santykius ir didėjančias prekybos apimtis bei yra suinteresuota toliau stiprinti bendradarbiavimą, ypač saugumo ir gynybos srityse. Išskirta ir regioninio bendradarbiavimo tarp Baltijos ir Beniliukso šalių svarba.

   Susitikime viceministras taip pat įvertino Nyderlandų diplomatinės atstovybės vykdomų iniciatyvų svarbą, ypač skatinant mūsų šalių bendradarbiavimą  bei verslo ryšius energetikos srityje. Keletą metų Nyderlandų ambasados iniciatyva organizuojamas Lietuvos ir Nyderlandų suskystintų gamtinių dujų (SGD) forumas – naudinga platforma dalinantis įžvalgomis ir keičiantis patirtimi, ypač atsižvelgiant  į Nyderlandų sukauptą didelę patirtį SGD sektoriuje, o taip pat siekiant išplėsti potencialų bendradarbiavimo lauką ir į kitus energetikos sektorius.

   B. P. E. Horbach pakeitė nuo 2014 metų Lietuvoje dirbusį ambasadorių G.Van Der Lingen. Naujoji ambasadorė prieš atvykdama į Vilnių buvo Nyderlandų generalinė konsulė Pietų Afrikos Respublikoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Birželio 6 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose atidaryta garsaus Lietuvos ir išeivijos menininko Vlado Žiliaus (1939-2012 m.) fotografijų paroda „Amsterdam 80“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, per kovo 18 dieną Nyderlandų Utrechto mieste įvykusį ginkluotą išpuolį Lietuvos piliečiai nenukentėjo.

   Ministerijos naujienos »
   04.jpg

   Vasario 12 dieną Hagoje įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Lutherse Kerk bažnyčioje, Hagoje, kuriame dalyvavo Nyderlandų politikos, verslo ir kitų sričių atstovai, diplomatinis korpusas ir lietuvių bendruomenės nariai.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2670.jpg

   Lapkričio 5 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Nyderlanduose, bendradarbiaudamos su Leideno universitetu ir Hagos strateginių studijų centru surengė viešą diskusiją "Europinis saugumas: ar svarbi geografinė padėtis?"

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   20180919URM1397.JPG

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 19 dieną priėmė naująją Nyderlandų ambasadorę Lietuvoje Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Nyderlandų dvišaliai santykiai, pasidžiaugta sėkminga partneryste gynybos srityje, kalbėta apie Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimo energetikos srityje tolesnes galimybes.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata