Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

Sukurta 2019.04.10 / Atnaujinta 2019.04.10 10:15
  Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

  Balandžio 9 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisija surengė „Rinkų prieigos dieną“. Ministerijos ir Europos Komisijos Prekybos direktorato atstovai su Lietuvos verslu diskutavo apie kliūtis, su kuriomis įmonės susiduria eksportuodamos produktus ar paslaugas į trečiąsias šalis, ir pristatė šias kliūtis galinčias padėti verslui spręsti europines priemones.

  Lietuvos verslui suteikta išsami informacija apie ES pagalbos priemones, susidūrus su tarifiniais ir netarifiniais barjerais trečiosiose šalyse, pristatytos Europos Komisijos paslaugos verslui, supažindinta su Rinkų prieigos duomenų baze, pademonstruota, kaip ja naudotis. Pristatytas naujas el. pašto adresas – [email protected] – kuris veiks vieno langelio principu ir suteiks galimybę Lietuvos verslui lengviau pranešti apie prekybinius barjerus ar kitas problemas kylančias trečiosiose šalyse.

  Europos Komisija pristatė ES sudarytus laisvosios prekybos susitarimus su trečiosiomis šalimis ir jų naudą verslui. Šiuo metu ES turi sudariusi 40 susitarimų su 72 šalimis. Iš Europos Komisijos pateiktos statistinės informacijos matyti, kad Lietuvos verslas mažiausiai iš visų ES šalių narių naudojasi laisvosios prekybos susitarimų teikiama nauda (skaičiuojant preferencijų panaudojimo procentą).

  Lietuvos įmonės turėjo galimybę pateikti rūpimus klausimus tiesiogiai Europos Komisijos ekspertams, sektorinėse diskusijose buvo kalbama apie kliūtis, kurias patiria žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse, sveikatos produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse bei IT ir transporto paslaugų eksportuotojai Nepriklausomų valstybių sąjungos (NVS) šalyse.

  Europos Komisija ir ES valstybės narės, tarp jų ir Lietuva, bendradarbiaudamos su įmonėmis įgyvendina „Rinkų prieigos partnerystę“, kad nustatytų ir panaikintų kliūtis eksportui. 2018 metais prekybos barjerai darė neigiamą įtaką 51,4 milijardų eurų vertės ES eksporto daliai. Šiuo metu identifikuotų ir sprendžiamų prekybinių barjerų 59-iose trečiosiose šalyse skaičius siekia 425. Praėjusiais metais buvo panaikinti 34 barjerai 24-iose trečiosiose šalyse – tai leido padidinti ES eksporto vertę 6,1 milijardu eurų.

  Rinkų atvėrimo seminaras – verslo bendruomenei skirtas informacinis renginys, kurio tikslas – padėti verslininkams pasinaudoti Europos Sąjungos prekybos susitarimais ir bendromis pastangomis spręsti kliūčių prekybai trečiųjų šalių rinkose klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_3735.jpg

  Liepos 23 dieną užsienio reikalų  viceministras Albinas Zananavičiaus susitiko su Vilniuje besilankančiu Lenkijos užsienio reikalų viceministru Konradu Szymańskiu.  Susitikime aptartos  šiuo metu Briuselyje vykstančios derybos dėl naujos Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos, kova su klimato kaita ir kiti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_7449.jpg

  Liepos 22 dieną Paryžiuje Europos Sąjungos (ES) valstybių ir asocijuotų Šengeno šalių užsienio ir vidaus reikalų ministrai, Jungtinių Tautų, Tarptautinės migracijos organizacijos ir Afrikos Sąjungos atstovai dalyvavo neformalioje diskusijoje dėl Viduržemio jūroje išgelbėtų migrantų išlaipinimo Europos Sąjungoje problemų sprendimo.

  Daugiašaliai santykiai »
  20190718_140105_resized.jpg

  Liepos 18 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje. Pagrindinis dėmesys BRT skirtas pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusios Suomijos prioritetams ir planams dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-6271.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Suomija pristatys pirmininkavimo prioritetus. Suomija taip pat informuos delegacijas apie planus šį pusmetį  siekiant galutinio valstybių narių sutarimo dėl 2021–2027 metų ES biudžeto.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 17 dieną Liuksemburge vykstančios ES Užsienio reikalų tarybos metu ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva su nerimu stebi įvykius sudėtingą krizę išgyvenančioje Moldovoje, ir akcentavo politinio dialogo svarbą taikaus valdžios perdavimo procese.

  Europos Sąjunga »
  su graikijos min.jpg

  Birželio 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata