Nepriklausomai Lietuvai 25 Nepriklausomai Lietuvai 25
  Euras Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d. Euras Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d.
  Informacija apie Ebola hemoraginę karštligę Informacija apie Ebola hemoraginę karštligę

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE

  Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND

  plačiau »

  Tel. +48 22 625 33 68
  Faksas +48 22 625 34 40
  E. paštas
  • studentai.jpg RSS Lietuvos ambasadoje susitikimas su Europinės diplomatijos akademijos studentais Įkelta2015.04.27

    2015 m. balandžio 24 d. ambasados ministras patarėjas  dr. Audrius Žulys susitiko su Varšuvoje veikiančios Europinės diplomatijos akademijos (Europejska Akademia Dyplomacji) studentais.

   Susitikime  dr. A. Žulys apžvelgė Lietuvos užsienio politikos prioritetus Europos Sąjungoje, NATO, Jungtinėse Tautose,  įvertino iššūkius euroatlantiniam saugumui Europos rytuose ir pietuose. Taip pat buvo kalbama apie Lietuvos ir Lenkijos sėkmingą bendradarbiavimą, pažymėtas bendradarbiavimas gynybos srityje, vykdomi energetinio saugumo ir transporto infrastruktūros projektai.   MInistras patarėjas iššamiai atsakė į studentų klausimus.

   Varšuvos diplomatijos akademija įkurta 2004 m., parengusi virš 3000 absolventų iš 40 šalių. Joje studijuoja būsimi Lenkijos diplomatai, politiniai ir visuomeninai lyderiai, nevyriausybinių organizacijų ir verslo jaunieji lyderiai. 

    

  • SCECINAS.jpg Ambasadorius Šarūnas Adomavičius lankėsi Lenkijos Vakarų Pamario vaivadijoje Įkelta2015.04.23

   Balandžio 22-23 dienomis Lietuvos ambasadorius Šarūnas Adomavičius lankėsi Ščecine, kur susitiko su šio Lenkijos Šiaurės Vakaruose esančio miesto meru Piotr Krzystek, Vakarų Pamario maršalka Olgierd Geblewicz ir vaivada Marek Tałasiewicz. Su miesto ir vaivadijos vadovais ambasadorius aptarė dvišalio bendradarbiavimo bei miestų ryšių stiprinimo galimybes. Pokalbių metu buvo pabrėžta jaunimo mainų, uostų bendradarbiavimo bei kultūros sklaidos svarba.

   Ščecino vadovai pabrėžė, kad šių metų birželio mėnesį bus pasirašyta nauja bendradarbiavimo sutartis su Klaipėda. Tai dar labiau sustiprins miestų tarpusavio ryšius. Ambasadorius Š. Adomavičius susitiko su Ščecino-Svinouščės jūrų uosto valdybos nariais bei krovos kompanijų atstovais. Šių susitikimų metu buvo aptartos Klaipėdos ir Ščecino uostų bendradarbiavimo galimybės.

    

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • AVIAREPS.jpg Lietuvos ambasadoje Varšuvoje pristatytos Lietuvos turizmo galimybės Įkelta2015.04.22

   2015 m. blandžio 15 d. Lietuvos ambasada Lenkijos Respublikoje kartu su Lietuvos turizmo atstovybės Lenkijoje AVIAREPS vadovais surengė spaudos konferenciją Lenkijos žurnalistams, rašantiems turizmo ir kelionių temomis.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • Ambasadoje VARSUVOJE.jpg Naujų rinkų paieška Lietuvos mėsos ir pieno gamintojams Įkelta2015.04.13

   Šių metų balandžio 13-14 dienomis Lietuvos ambasada Lenkijoje kartu su Užsienio reikalų ministerija bei Lietuvos maisto pramonininkų konfederacija surengė Lietuvos mėsos ir pieno gamintojų verslo misiją į Tuniso, Irano, Irako ir Alžyro ambasadas Varšuvoje.

   Ekonominiai santykiai »
  • Asmens tapatybės kortelės jau išduodamos Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose Įkelta2015.03.27

   Pranešame, kad dėl asmens tapatybės kortelės išdavimo jau galima kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Lenkijos Respublikoje.

   Primename, kad asmens tapatybės kortelės turi integruotą kontaktinę elektroninę laikmeną. Tai suteikia galimybę pasirašyti elektroninius dokumentus saugiu elektroniniu parašu, taip pat galimybę paslaugų teikėjams identifikuoti asmenį jungiantis prie informacinių sistemų ir registrų bei siunčiant duomenis internetu. Asmens tapatybės kortelės kontaktinės elektroninės laikmenos aktyvavimo duomenys (slaptažodis) yra išduodami kartu su asmens tapatybės kortele.

   Konsulinės naujienos »
  • wiersze w metrze bartek kosinski.jpg Lietuvių poezija Varšuvos metro ir autobusuose Įkelta2015.03.17

   2015 m. visą kovo mėnesį Varšuvos metro ir autobusų keleiviai gali skaityti lietuvių autorių poeziją.

   Drauge su Varšuvos miesto savivaldybe ES šalių kultūros institutai ir kultūros atašė suorganizavo akciją „Eilėraščiai metro“. Visą mėnesį Varšuvos viešuoju miesto transportu važinėjantys keleiviai turi galimybę perskaityti poetų iš 21 Europos Sąjungos šalies bei Ukrainos, Turkijos ir Kazachstano eilėraščių fragmentus, o mobiliaisiais įrengimais nuskaitę specialųjį kodą gali perskaityti ir visą eilėraštį bei autoriaus ir vertėjo biografijas.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • MICHALOWSKI.jpg Kovo 11-osios 25-ųjų metinių minėjimas Varšuvoje Įkelta2015.03.10

   Lietuvos Respublikos ambasada Varšuvos Karalių rūmuose kovo 9 dieną surengė konferenciją, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atstatymo 25-osioms metinėms. Pranešimus konferencijoje skaitė Lietuvos Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, taip pat profesoriai Šarūnas Liekis ir Marek Kornat. Konferencijoje vyko gyva diskusija, kurios metu analizuotas Lietuvos ir Lenkijos kartu nueitas nepriklausomybės kelias, kalbėta apie tai, ką galima dar nuveikti siekiant didesnio abiejų tautų tarpusavio supratimo didinimui šiandien ir rytoj.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata