Nepriklausomai Lietuvai 25 Nepriklausomai Lietuvai 25
  Euras Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d. Euras Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d.
  Informacija apie Ebola hemoraginę karštligę Informacija apie Ebola hemoraginę karštligę

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE

  Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND

  plačiau »

  Tel. +48 22 625 33 68
  Faksas +48 22 625 34 40
  E. paštas
  • VARSUVA   DIKTANTAS.jpg RSS Varšuvoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas Įkelta2015.02.21

   Vasario 21 dieną  norintys pasitikrinti gimtosios kalbos žinias Varšuvoje gyvenantys lietuviai atvyko į Lietuvos ambasadą rašyti savaitraščio „Atgimimas“ organizuojamo 2015 metų  Nacionalinio diktanto.  Šiais metais ambasadoje diktantą rašė 8 lietuviai.

  • Užsienio reikalų viceministras dalyvauja VIII Europos-Ukrainos forume Lenkijoje Įkelta2015.02.17

   Vasario 15-16 d. užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas dalyvauja VIII Europos-Ukrainos forume Lenkijoje,  Lodzėje.

    Kalbėdamas panelio diskusijoje apie vykusias Europos Sąjungos derybas su Ukraina, viceministras pabrėžė, kad Ukrainai tenka vykdyti reformų procesą tuo pat metu ginantis nuo Rusijos agresijos, todėl jai gyvybiškai reikalinga Vakarų valstybių ir jų institucijų sisteminga ekonominė, finansinė, humanitarinė, patariamoji ir karinė pagalba. Kalbėdamas apie Europos Sąjungos ir Ukrainos Asociacijos susitarimo ir glaudaus bendradarbiavimo ir plataus masto laisvos prekybos erdvės (angl. DCFTA) įgyvendinimo svarbą, jis akcentavo, kad greitas ir efektyvus Asociacijos susitarimo, įskaitant DCFTA dalį, įgyvendinimas yra Ukrainos reformų proceso šerdis, ypatingai išskyrė kovos su korupcia, energetikos sektoriaus reformos ir verslo ir investicijų kliamto gerinimo užduotis. „Su šiuo susitarimu susijusiose konsultacijose negalima suteikti Rusijai teisės ar svertų dar toliau atidėti DCFTA įgyvendinimą ar priversti peržiūrėti susitarimo nuostatas,“ - sakė jis. Diskusijoje taip pat dalyvavo Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos ir Vengrijos užsienio reikalų viceministrai.  

   VIII Europos-Ukrainos forume dalyvauja žinomi politikai, verslininkai, žurnalistai, tarptautinių santykių ekspertai. Šių metų forume dalyvauja apie 500 dalyvių, tarp jų 160 iš Ukrainos. Forumo metu vyksta 40 diskusinių panelių bei Ukrainos mokslo, verslo, turizmo, kultūros galimybių pristatymai. 

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • vasario 16 ambasadorrius.jpg Varšuvoje paminėtos 97-osios Vasario 16-osios metinės Įkelta2015.02.16

   Vasario 15 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Varšuvoje buvo minimos Lietuvos Valstybės atkūrimo 97-osias metinės. Šventėje dalyvavo Lenkijos lietuvių bendruomenė, Varšuvoje dirbantys Lietuvos verslininkai, mieste studijuojantys studentai.

    Į šventę susirinkusius lietuvių bendruomenės narius ir svečius sveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius, Varšuvoje viešintis Lietuvos UR viceministras Andrius Krivas.

    Šventės dalyviai šiltai sutiko lietuviškos šeštadieninės mokyklėlės prie LR ambasados Varšuvoje mokinius, deklamavusius Lietuvos poetų ir mokyklėlės mokytojų kurtus eilėraščius apie Lietuvą, bei Varšuvos lietuvių jaunimo atstovus, grojusius M. K. Čiurlionio ir klasikų kūrinius.

   Lietuviai Lenkijoje »
  • VROCLASVAS SUSTIKIMAS.jpg Stiprinami Lietuvos ryšiai su Žemutinės Silezijos vaivadija Įkelta2015.02.09

   Vasario 6 d. Lietuvos ambasadorius Šarūnas Adomavičius lankėsi Vroclave, kur susitiko Vroclavo miesto pirmuoju vicemeru Adam Grehl, Žemutinės Silezijos maršalka Cezary Przybylski ir vaivada Tomasz Smolarz. Su miesto ir vaivadijos vadovais ambasadorius aptarė dvišalio bendradarbiavimo bei miestų ryšių stiprinimo galimybės. Pokalbiuose buvo akcentuojama, jog prioritetinės Lietuvos bendradarbiavimo su Žemutinės Silezijos vaivadija sritys yra jaunimo kontaktų stiprinimas, verslo ir   turizmo sklatinimas bei kultūros renginiai.  Vroclavo vadovai pabrėžė, kad praėjusiais metais su Vilniumi pasirašyta bendrdadarbiavimo sutartis dar labiau sustiprino miestų tarpusavio ryšius.  Pasidžiaugta, kad Vilniaus savivaldybė jau dalijasi patirtimi Vroclavui rengiantis tapti Europos kultūros sostine 2016 metais.

   Ambasadoriaus Š. Adomavičius lankėsi Vroclavo Universitete, kur susitiko su Universiteto prorektoriumi prof. Adam Jezierski. Pokalbio metu buvo pasidžaugta aktyviais Lietuvos ir Lenkijos akademiniais ryšiais plačiomis galimybėmis, kurias suteikia Erasmus studentų mainų programa.

  • VROCLAVAS.jpg Lenkijoje atidarytas aštuntasis Lietuvos garbės konsulatas Įkelta2015.02.09

   Vroclave vasario 6 d. atidarytas jau aštuntasis Lenkijoje garbės konsulatas. Konsulatui vadovauja teisininkas Tomasz Artur Koson, investicijas ir finansus jungiančios įmonių grupės „DAF“ vadovas. Garbės konsulas vykdys savo funkcijas bei teiks būtinąją konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams konsulinėje apygardoje, kurią sudaro Pietvakarių Lenkijoje esanti Žemutinės Silezijos vaivadija.

   Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius konsulato atidarymo ceremonijos metu pabrėžė, kad garbės konsulinės įstaigos įkūrimas suteiks ne tik naujų galimybių plėtoti abiejų šalių verslo, mokslo, kultūros turizmo ryšius bei jaunimo mainus, bet ir sudarys sąlygas regione nuolat gyvenantiems, ar laikinai atvykusiems lietuviams jaustis arčiau namų.

   Konsulato atidarymo iškilmėse dalyvavo Vroclavo miesto ir vaivadijos vadovai, Vilniaus savivaldybės atstovai, vietos politikai, kultūros, mokslo, švietimo įstaigų atstovai, garbės konsulai, regione gyvenantys lietuviai bei Lietuvos verslininkai, dirbantys Lenkijos rinkoje.

   Garbės konsulato atidarymo proga Vroclavo rotušėje buvo surengta Aloyzo Stasiulevičiaus tapybos darbų paroda.

    

   Konsulinės naujienos »
  • Daviso taurė: lenkai geriausių Lietuvos tenisininkų lauks istorinėje šalies sostinėje Įkelta2015.02.03

   Geriausi Lietuvos tenisininkai kovo mėnesio pradžioje susitiks pirmojoje Lenkijos sostinėje. Lenkijos teniso federacija paskelbė, kad Daviso taurės Europos-Afrikos zonos pirmos grupės mačas tarp šeimininkų ir Lietuvos rinktinių vyks Plocko mieste esančioje „Orlen“ arenoje, talpinančioje kiek daugiau nei 5 tūkstančius žmonių. Lenkų ir lietuvių akistata Plocke vyks šių metų kovo 6-8 dienomis.

   Skelbimai »
  • Paramos skyrimo konkursas Įkelta2015.01.20

   Studentai, norintys gauti paramą lietuvių kilmės užsieniečių ir išeivijos vaikų, vaikaičių, provaikaičių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose pavasario ir rudens semestruose nustatytais terminais privalo užpildyti elektroninę paraišką paramai gauti ir, jei reikalinga, pristatyti į fondą dokumentus adresu A. Goštauto g. 12-407, 01108 Vilnius. Popierinės paraiškos šiais metais priimamos nebebus!

   Valstybinis studijų fondas teikia paramą lietuvių kilmės užsieniečių ir išeivijos (tiems, kurie užsienio šalyje gyveno ne mažiau kaip tris metus ir atvyko į Lietuvą ne anksčiau kaip į aštuntą klasę vaikams, vaikaičiams, provaikaičiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose. Jie gali pretenduoti į dviejų (abiejų) rūšių paramą:

   Stipendiją;
   Socialinę išmoką.

   Lietuviai Lenkijoje »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata