Nepriklausomai Lietuvai 25 Nepriklausomai Lietuvai 25

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE

  Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND

  plačiau »

  Tel. +48 22 625 33 68
  Faksas +48 22 625 34 40
  E. paštas
  • keturiese su geniusu geresnis.jpg RSS Lietuvos Valstybės diena Varšuvoje Įkelta2015.07.07

   2015 m. liepos 6 d. Lietuvos kultūros centre prie Lietuvos ambasados Varšuvoje buvo paminėta Valstybės diena. Tą proga atidaryta Kristinos Norvilaitės darbų paroda „Savistabos laukas“, o taip pat įvyko Petro Geniušo koncertas. Lygiai 21 val. vietos laiku buvo sugiedota Tautiška giesmė.

   Į parodos atidarymą ir koncertą susirinkusius lietuvių bendruomenės narius bei visus renginio svečius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis, ministras patarėjas Audrius Žulys, kuris pabrėžė, kad nuo XIII amžiaus, kai Lietuva sukūrė savo valstybę „Lietuvos valstybės idėja Lietuvos žmonėms padėjo išgyventi priespaudas ir okupacijas, tremtis ir kalėjimus, pakęsti fizinį ir dvasinį smurtą“ ir kad „kiekvieną kartą, atsidūrusi nelaimės akivaizdoje, Lietuva telkėsi ir vienijosi“, na o dabar „per palyginti trumpą laiką Mindaugo karūnavimo diena tapo gražia tradicija, kuri primena mūsų tautos ir valstybės istoriją, per šimtmečius nueitą kelią ir Lietuvos buvimą Europoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • GEREMEKO FONDO 6 METINES.jpg Ambasadorius Šarūnas Adomavičius dalyvavo prof. Bronislavo Geremeko vardo fondo 6-ųjų įkūrimo metinių minėjime Įkelta2015.06.30

   2015 m. birželio 26 dienos iškilmėse dalyvavo Lenkijos Seimo Pirmininko pavaduotoja Wanda Nowacka, Prancūzijos ambasadorius Lenkijoje Pierre Buhler.

   Ambasadorius Š. Adomavičius savo kalboje pasakė, kad profesorius Geremekas buvo vienas iš svarbesnių Lenkijos politikų, kurie rėmė lietuvius sunkiais, o netgi tragiškais nepriklausomybės atgavimo momentais.

   Ambasadorius paminėjo, kad Profesoriaus Geremeko vardo fondas bendradarbiauja su Jerzy Giedroyc dialogo ir bendradarbiavimo forumu. Jau keli metai tęsia dialogą dėl Lietuvos ir Lenkijos istorinio paveldo išsaugojimo. Vienas iš tokių pasiūlymų galėtų būti Varšuvos Pragoje 1794 metais vykusio paskutinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės mūšio, kuriame žuvo Lietuvos ir Lenkijos kariai, įamžinimas

   Iškilmių metu koncertavo styginis kvartetas Jalousie.

   Nuotraukos autorius Krzysztof Plebankiewicz

  • jonas-gasiunas-foto.jpg Jono Gasiūno tapybos darbų paroda Šiuolaikinio meno centre Torūnėje Įkelta2015.06.25

   2015 m. birželio 26 d. Šiuolaikinio meno centre Torūnėje atidaroma Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Jono Gasiūno retrospektyvinė tapybos darbų paroda „Raz już tak było.Obsesje“.

   Vieno žymiausių Lenkijoje kuratorių Krzysztofo Stanislawskio kuruojamoje parodoje pristatoma daugiau nei 20 darbų ir instaliacija, reprezentuojantys naująjį Jono Gasiūno kūrybos etapą. Kai kurie darbai buvo sukurti specialiai parodai Šiuolaikiniame meno centre Torūnėje. Tie darbai, pasak Krzysztofo Stanislawskio, tik dar kartą patvirtina, kad lietuvių menas yra vienas įdomiausių reiškinių Europoje.

  • lmta.jpg Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų spektaklis „Pasmerkti namai“ Tarptautiniame teatro mokyklų festivalyje Varšuvoje Įkelta2015.06.25

   Birželio 27 d. Varšuvoje vykstančiame Tarptautiniame teatro mokyklų festivalyje iTSelF bus pristatytas Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros studentų spektaklis „Pasmerkti namai“  pagal to paties pavadinimo Tennessee Wiliamso pjesę.

   Felicijos Feiferės režisuota vieno veiksmo drama, kurioje gvildenamos egzistencijos ir vienišumo problemos, dar ankstyvą pavasarį festivalio organizatorių buvo atrinktas į konkursinę teatro mokyklų festivalio Varšuvoje programą, kadangi, pasak vieno iš Varšuvos aukštosios A. Zelwerowicziaus teatro mokyklos dėstytojų, jaunieji Lietuvos aktoriai sugebėjo puikiai susidoroti su didžiuliais iššūkiais, kuriuos savo pjesėje iškėlė Tennessee Wiliamsas.

  • verslininkai  lietuvos.jpg Skatinamas Lietuvos ir Lenkijos verslininkų bendradarbiavimas Įkelta2015.06.17

   Siekdama pritraukti investicijas į Lietuvą bei labiau skatinti mūsų šalies verslą kaimyninėje Lenkijoje, Lietuvos ambasada kartu su Lenkijos-Lietuvos prekybos rūmais šių metų birželio 16 dieną Varšuvoje surengė apvalaus stalo diskusiją „Verslas Lietuvoje ir Lenkijoje: galimybės, iššūkiai ir patirtis“. Pristatydamas renginį, ambasadorius Šarūnas Adomavičius pabrėžė, kad atvira diskusija apie Lenkijos investicijų galimybes Lietuvoje bei Lietuvos verslo plėtrą Lenkijoje yra labai svarbi  abiejų šalių verslininkams, o jų sukaupta patirtis ypač naudinga ketinantiems pradėti verslą. Lietuvos ambasadoje surengtoje diskusijoje dalyvavo Lenkijos-Lietuvos prekybos rūmų valdybos pirmininkas Jaroslav Neverovič, Lenkijoje veikiančių Lietuvos įmonių „Laktopolis“, „Kauno dujotiekio statyba“, „Baltic Ground Services“, „Fima Polska“ atstovai bei „Forbes“ žurnalo lenkiškos redakcijos vadovas.

  • FUTBOLININKAI.jpg Jaunieji Lietuvos futbolininkai Varšuvoje Įkelta2015.06.16

   2015 metų birželio 13-14 dienomis Varšuvoje vyko III Vaikų globos namų auklėtinių futbolo čempionatas, kuriame  dalyvavo 30 komandų iš viso pasaulio. Lietuvai čempionate atstovavo Alytaus vaikų globos namų futbolo komanda, kuri galutinėje įskaitoje užėmė XX vietą.

   Varžybų pertraukos metu su jaunaisiais futbolininkais ir jų trenerių komanda bendravo Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius, kuris padėkojo už garbingą šalies atstovavimą ir nuoširdžiai paragino siekti pergalių. Ambasadorius komandai įteikė atminimo statulėlę.

  • Ambasadorius Skaito.jpg Valdas Adamkus ir Tomas Venclova - Lietuvos ir Lenkijos dialogo ir bendradarbiavimo Forumo laureatai Įkelta2015.06.12

   2015 metų birželio 11 d. Varšuvoje, Karališkųjų Lazienkų parko rūmuose Lenkijos dialogo ir bendradarbiavimo forumas iškilmingai įteikė prezidentui Valdui Adamkui apdovanojimą už „politinę veiklą, kuri tarpvalstybiniu lygiu suartino Lietuvą ir Lenkiją“.

   Apdovanojimą jo vardu priėmė Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius.

   Kultūros kategorijoje apdovanotas Tomas Venclova, lietuvių poetas, eseistas, publicistas, tyrėjas ir grožinės literatūros vertėjas, slavų kalbų ir literatūros profesorius, už jo literatūrinę veiklą, kuri „pasitarnavo abiejų tautų supratimui“.

   Apdovanojimų įteikimo iškilmėse dalyvavo Lenkijos primas, arkivyskupas Henryk Muszynski, Senato maršalka Bogdan Borusewicz, senatorius Wlodzimierz Cimoszewicz, "Gazeta Wyborcza" vyr. redaktorius Adam Michnik, ES ambasadorius Rusijoje Vygandas Ušackas,  prof. Alvydas Nikžentaitis, daug svečių iš Lietuvos ir Lenkijos.

    

    

    

  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata