Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND

plačiau »

Tel. +48 22 625 33 68, +48 22 6359794 (konsuliniai klausimai)
Faksas +48 22 625 34 40
El. paštas

Šimtmečio odisėja Baltijos jūroje, skirta Lietuvos 100-čio minėjimui

Sukurta 2018.07.02 / Atnaujinta 2018.07.02 17:57

2018 metais, minint Lietuvos (o kartu ir kitų Baltijos šalių) 100-etį, VšĮ "Klaipėdos šventės" organizuoja Šimtmečio odisėją Baltijos jūra.

Pagrindinis Odisėjos laivas – istorinę Lietuvai vertę turinti jachta "Lietuva".

Odisėja startuos liepos 5-8 iš Gdansko (PL), liepos 13-15 d. aplankys Talino (EE), 27-29 d. Klaipėdos (LT) uostus, o finišuos Rygos (LV) uoste rugpjūčio 17-19 d. Jachta bus papuošta specialia bure ir vėliava.

Projekto tikslas – puoselėjant Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdį, populiarinti buriavimo tradicijas, propaguoti Baltijos šalis vienijančią jūrinę kultūrą ir tradicijas, pažymėti 100-čio minėjimą, sutelkti lietuvių bendruomenes gyvenančias Baltijos jūros regione.

Uždaviniai:

- surengti Šimtmečio odisėją su istorine jachta „Lietuva“ Baltijos jūroje, apjungiant Gdansko, Rygos, Talino ir Klaipėdos uostus,

- pristatyti parodą, skirtą Lietuvos 100-čiui,

- organizuoti pažintinį jachtos lankymą, pristatant jos istoriją ir dabartį,

- sutelkti lietuvių vietos bendruomenes, siekiant sustiprinti globalios Lietuvos idėją,

- skatinti partnerystę ir bendradarbiavimą tarp skirtingų sektorių ir institucijų,

- užtikrinti plačią viešinimo kampaniją.

100-čio odisėja taip pat prisideda prie Europos kultūros paveldo metų minėjimo, esminio kultūros įvairovės ir kultūrų dialogo vaidmens viešinimo, per buriavimo tradicijų puoselėjimą apimant auditorijos formavimo priemones ir švietimą apie paveldą, skatinant socialinę integraciją ir prisidedant prie integralaus Valstybės atkūrimo šimtmečio ir modernėjančios Europos bendro kultūros paveldo suvokimo.

Organizatoriai tiki, kad šis renginys sustiprins šalies jūrinį identitetą, sudarys galimybes jūrinės kultūros tradicijų sklaidai ir puoselėjimui, suartins lietuvių, estų, latvių ir lenkų bendruomenes bei socialinių ryšių vystymo dėka prisidės prie globalios Lietuvos gerovės kūrimo.

Programa uostuose

Valstybės atkūrimo 100-mečio proga uostuose numatyti susitikimai su vietos lietuvių bendruomenėmis, gyvenančiomis Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Susitikimų metu krantinėje bus eksponuojama Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto parengta paroda „Nepriklausomybės diena. Vasario 16-osios minėjimas Klaipėdoje“. Joje lankytojai galėjo susipažinti su savita per ištisą šimtmetį nusidriekusia pagrindinės Lietuvos valstybės šventės minėjimo uostamiestyje istorija. Čia pristatoma gausi fotografinė bei dokumentinė medžiaga iš muziejaus, Lietuvos centrinio valstybės, Lietuvos ypatingojo, Karinių Jūrų pajėgų, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos bei KU dr. K. Pemkaus bibliotekos archyvų.

Parodos pristatymą papildys Klaipėdos universiteto istorijos katedros istorikės Renatos Rachmaninovaitės pranešimas-diskusija.

Uostamiesčių vadovybei ir lietuvių bendruomenių atstovams bus įteiktos parodos pagrindu publikuotos knygos „Nepriklausomybės diena. Vasario 16-osios minėjimas Klaipėdoje“, taip pat specialiai odisėjai gaminami atminimo ženkliukai, atvirlaiškiai.

 

Naujienlaiškio prenumerata