Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND

plačiau »

Tel. +48 22 625 33 68, +48 22 6359794 (konsuliniai klausimai)
Faksas +48 22 625 34 40
El. paštas

Andrejaus Polukrodo paroda Varšuvos Nacionalinės meno galerijos „Zachęta“ projektų erdvėje

Sukurta 2017.11.07 / Atnaujinta 2017.11.07 18:23
  Andrejaus Polukrodo paroda Varšuvos Nacionalinės meno galerijos „Zachęta“ projektų erdvėje

  2017 m. lapkričio 10 d. Nacionalinės meno galerijos „Zachęta“ projektų erdvėje atidaroma Lietuvos menininko Andrejaus Polukordo paroda „Išrautos širdies istorija“.

  Lietuvos kultūros instituto sėkmingai įgyvendinamos ir puikius rezultatus duodančios užsienio ekspertų vizitų Lietuvoje programos metu Lietuvą aplankiusi Nacionalinės Varšuvos meno galerijos „Zachęta“ kuratorė Magda Kardasz šiais metais pasirinko būtent 1990 m. gimusį, Vilniuje ir Vienoje gyvenantį bei kuriantį Lietuvos menininką Andrejų Polukordą,

  Andrej Polukord 2011 – 2015 m. mokėsi Vienos dailės akademijoje, 2016 m. buvo apdovanotas Kunstahlle Prize Vienna apdovanojimu. Pasak Magdos Kardasz, Andrej Polukord savo tapyba, piešiniais, instaliacijomijs, performansais ir video darbais kuria absurdiškas, kartais komiškas situacijas, kupinas dvigubų prasmių ir daugialypiškumo. Savo menines akcijas Andrej Polukrod dažniausiai įgyvendina plenere, nors dažnai naudojasi taip pat architektūros ir miesto infrastruktūros teikiamomis galimybėmis.

  Parodos Nacionalinės meno galerijos „Zachęta“ projektų erdvėje idėja gimė po Andrejaus Polukordo apsilankymo Varšuvoje, kurioje menininkas klausė savęs, kas yra nauja vieta, į kurią atvykstame, ar mūsų gimtasis miestas visada lieka su mumis, ar naujų vietų, į kurias mus nuveda likimas, įsimylėjimas reiškia gimtųjų vietų išdavystę. Andrej Polukord, pasak parodos kuratorės, nevengia romantiškų klausimų, todėl nestebina nei toks parodos pavadinimas, nei parodos forma, kurios pagrindiniu motyvu tapo širdis. Taigi, pasak parodos kuratorės, „Išrautos širdies istorija“ – tai sentimentalus kičo estetikos nevengiantis pasakojimas apie susidraugavimą su vietomis ir žmonėmis.

  Andrejaus Polukrodo parodos metu bus pristatytos didelio formato nuotraukos ir filmas, dokumentuojantis ankstesnius menininko projektus, o taip pat piešiniai ir objektai, pavadinti efemeriškomis skulptūromis.

  Andrejaus Polukrodo paroda Nacionalinės meno galerijos „Zachęta“ projektų erdvėje veiks iki 2018 m. sausio 7 d. Parodos eksponavimo metu, t.y. lapkričio 24 d. Nacionalinės meno galerijos „Zachęta“ projektų erdvėje taip pat įvyks Adomo Narkevičiaus paskaita apie šiuolaikinį Lietuvos meną bei grupės „Withour Letters“ koncertas. Na o gruodžio 14 d. Nacionalinės dailės galerijos kuratorė Eglė Juocevičiūtė Varšuvos galerijų savininkams pristatys jaunuosius Lietuvos menininkus ir jų kūrybą.

  Projektą organizavo LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje ir Nacionalinė meno galerija „Zachęta“, projektą koordinavo Lietuvos kultūros institutas.

  Daugiau informacijos apie parodą čia:

  https://zacheta.art.pl/pl/wystawy/andrej-polukord-historia-wyrwanego-serca?filters=eyJhY3RpdmUiOjEsInR5cGUiOlsiZXhoaWJpdGlvbiIsInNwb2pyemVuaWEiXSwiZGF0ZV9mcm9tIjp7InZhbHVlIjoiMjAxNy0xMS0wNyIsIm9wZXJhdG9yIjoiPiJ9LCJvcmRlciI6ImRhdGVfZnJvbSAifQ%3D%3D

  Nuotraukos autorius: Nacionalinė meno galerija „Zachęta“

  LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

   

  Naujienlaiškio prenumerata