Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kvietimas

Sukurta 2018.03.27 / Atnaujinta 2018.03.27 17:37
  Kvietimas

  2018 m. balandžio 12 d. 18 val. Lietuvos Ignoto Domeikos draugija, Vilniaus universitetas, Lietuvos mokslų akademija ir Lietuvos Respublikos ambasada Varšuvoje kviečia į naujausios lietuvių kalba išleistos akademinės monografijos „Ignotas Domeika –geologas, mineralogas, kalnų inžinierius” (Vilnius, 2017) pristatymą.

  Bus atidaryta paroda „Pažvelk į mineralą dar bevardį“, skirta Ignoto Domeikos veiklai.

  Renginyje dalyvaus knygos autoriai, mokslo istorikai iš Vilniaus, Krokuvos ir Varšuvos: knygos sudarytojas ir mokslinis redaktorius, Lietuvos Ignoto Domeikos draugijos pirmininkas akad. Algimantas Grigelis, Vilniaus universiteto Chemijos ir geologijos mokslų fakulteto Kartografijos katedros vedėjas prof. habil. dr. Algimantas Česnulevičius, Lietuvos mokslo istorikų ir filosofų bendrijos pirmininkas prof. habil. dr. Juozas Algimantas Krikštopaitis, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedros profesorius, Lenkijos menų ir mokslų akademijos Krokuvoje narys akad. Gediminas Motuza Matuzevičius, Jogailaičių universiteto Krokuvoje profesorius, buvęs Lenkijos Respublikos ambasadorius Čilėje ir Argentinoje akad. Zdzislawas Janas Ryn, Lenkijos mokslų akademijos Žemės muziejaus Varšuvoje profesorius habil. dr. Zbigniewas Wojcikas  ir kiti. 

  IGNOTAS DOMEIKA (1802–1889) – geologas, mineralogas, kalnų inžinierius, pedagogas, etnologas, mokslo visuomenės veikėjas. Šio įžymaus žmogaus, senos bajorų Kontrimų–Domeikų giminės palikuonio, gyvenimas buvo nepaprastai spalvingas ir įdomus. Ignotas Domeika, panašiai kaip ir Adomas Mickevičius, iškyla mums kaip didžios asmenybės, išaugusios ir subrendusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei jos Vilniaus universiteto intelektinėje ir dvasinėje aplinkoje, pasiekusios pasaulinį pripažinimą.

  Ignotas Domeika pelnytai įvardijamas kaip didysis XIX amžiaus švietėjas ir humanistas, dėjęs pagrindus globaliai plintančiai civilizacijai.

  Renginio vieta: Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijoje, (al. Ujazdowskie 12, Varšuva);

  Registracija iki balandžio 11 d.: [email protected]

  Naujienlaiškio prenumerata