Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

LIETUVA: Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: išsitirti dėl COVID-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

Sukurta 2021.03.08 / Atnaujinta 2021.03.08 14:15
  LIETUVA: Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: išsitirti dėl COVID-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

  Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Malta ir Serbija, nebeliko – Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Albanijos, Andoros, Sent Lucijos. Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų, sparčiai plintančių visame pasaulyje, patekimo į Lietuvą riziką ir užtikrinti kelionių saugumą nuo trečiadienio, kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar prieš kelionę į Lietuvą. 

  Asmenims, vykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu bus privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą. Testą bus privaloma turėti visiems asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai.

  Atsirado naujas įpareigojimas vežėjams – prieš įleisdami keleivius į transporto priemonę jie turės užtikrinti, kad keleiviai pateiktų neigiamą COVID-19 rezultatą. Atvykstančiųjų patikra oro ir jūrų uostuose vyks greičiau, kadangi tikrinantiems pareigūnams reikės patikrinti mažiau keleivių duomenų.

  Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos:
  •    ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
  •    tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims; 
  •    asmenims, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą;
  •    asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
  •    asmenims iki 16 metų.

  Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.

  COVID-19 PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS:

  Užsieniečiams atvykimo į Lietuvą išimtys yra nustatytos Vyriausybės nutarime dėl karantino paskelbimo (Nr. 1226, p. 2.1.2.), kitais atvejais asmenys iš užsienio gali atvykti tik atskiros valdymo srities ministro leidimu.

   

  Eil. nr.

  Šalis (teritorija)

  Reikalavimai atvykstantiems

  Šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės

  1.

  Airija 

  Prieš atvykstant į Lietuvą privaloma užpildytą anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

  Pasienio darbuotojai, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Sąjungos valstybės sieną asmenys – vykstantieji darbo reikalais, mokiniai, studentai ir stažuotojai – turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą COVID-19 nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jei vyksta savo transportu.

  Privalomas tyrimas dėl COVID-19

  Tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai. 

  Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.

   

  Privaloma 10 dienų izoliacija. Galioja griežtesnės izoliacijos sąlygos:

  • negalima išeiti pasivaikščioti į lauką;
  • negalima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais šeimos nariais. Jei asmuo izoliuojasi su artimaisiais, tuomet izoliuotis tam pačiam laikui (nedarbingumas neišduodamas) reikia ir kartu gyvenantiems;
  • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

  Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

  Asmenims, kuriems buvo sutrumpinta izoliacija arba yra taikomos izoliacijos išimtys, 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą dienos reikės riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Dirbantiems asmenims rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Bendraujant su kitais asmenimis, išlieka reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, taip pat laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 prevencijos priemonių.

  Izoliacijos vietą, gavus NVSC leidimą, galima palikti vykstant į kitą izoliavimo vietą, jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių ją turi pakeisti.

  Izoliacijos vietą, informavus NVSC, galima palikti:

  • organizuojant artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šermenyse/laidotuvėse arba lankyti terminalinės būklės pacientų;
  • vykstant į gydymo įstaigą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 tyrimo;
  • vykstant į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti (informuoti nereikia, kai asmeniui reikalinga skubi pagalba);
  • vežant savimi negalintį pasirūpinti asmenį į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
  • aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalui, vykstantiems į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;
  • asmenims, turintiems nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
  • asmenims, gyvenantiems ar dirbantiems užsienyje ar kai būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais.
    

  Izoliacijos vietą galima palikti be NVSC informavimo:

  • iš anksto užsiregistravus Karštąja COVID-19 linija telefono numeriu 1808 arba užregistravus NVSC nuvykti į mobilųjį punktą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ištyrimo ar nuvežant ten savimi pasirūpinti negalintį asmenį;
  • sąraše nurodytų kategorijų darbuotojams, kurių kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu, galima palikti izoliavimo vietą ir  darbo metu nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.

  Neleidžiama palikti izoliacijos vietos, norint dalyvauti savo vestuvėse.

  2.

  Bahreino Karalystė

  3.

  Brazilijos Federacinė Respublika

  4.

  Čekijos Respublika

  5.

  Danijos Karalystė

  6.

  Estijos Respublika

  7.

  Izraelio Valstybė

  8.

  Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė 

  9.

  Juodkalnija

  10.

  Libano Respublika

  11.

  Maltos Respublika

  12.

  Monako Kunigaikštystė

  13.

  Nyderlandų Karalystė

  14.

  Pietų Afrikos Respublika

  15.

  San Marino Respublika

  16.

  Serbijos Respublika

  17.

  Seišelių Respublika

  18.

  Slovakijos Respublika

  19.

  Slovėnijos Respublika

  20.

  Terksas ir Kaikosas*

  Europos ekonominės erdvės šalys

  Prieš atvykstant į Lietuvą privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte. 

  Pasienio darbuotojai, kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos ES valstybės sieną, asmenys, vykstantys darbo reikalais, mokiniai, studentai ir stažuotojai, turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįždami ar atvykdami į Lietuvą atliktą tyrimą dėl COVID-19 ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jei vyksta savo transportu.  

  Privalomas tyrimas dėl COVID-19

   

  Tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai. 

  Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.

   

  Privaloma 10 dienų izoliacija:

  • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
  • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
  • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

  Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. 

  Asmenims, kuriems buvo sutrumpinta izoliacija arba yra taikomos izoliacijos išimtys, 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą reikės riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Dirbantiems asmenims rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Bendraujant su kitais asmenimis, išlieka reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, taip pat laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 prevencijos priemonių.

  Izoliacijos vietą, gavus NVSC leidimą, galima palikti vykstant į kitą izoliavimo vietą, jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių ją turi pakeisti. 

  Izoliacijos vietą galima palikti be NVSC informavimo:

  • organizuojant artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šermenyse/laidotuvėse arba lankyti terminalinės būklės pacientų;
  • vykstant į gydymo įstaigą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 tyrimo;
  • vykstant į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
  • vežant savimi negalintį pasirūpinti asmenį į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
  • asmenis, kurie turi vykti į teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
  • asmenims, kurie turi dalyvauti savo vestuvėse;
  • aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalui, vykstančiam į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;
  • sąraše nurodytų kategorijų darbuotojams,  kurių kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu, galima palikti izoliavimo vietą ir darbo metu nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą;
  • asmenims, turintiems nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
  • iš anksto užsiregistravus Karštąja COVID-19 linija telefono numeriu 1808 arba užregistravus NVSC nuvykti į mobilųjį punktą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ištyrimo ar nuvežant ten savimi pasirūpinti negalintį asmenį;
  • asmenims, vykstantiems į savo vestuves.

  Išvykti iš Lietuvos ir palikti izoliacijos vietą nepraėjus izoliavimo laikotarpiui informavus NVSC galima asmenims, gyvenantiems ar dirbantiems užsienyje ar kai būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais.

   

  1.

  Austrijos Respublika

  2.

  Belgijos Karalystė

  3.

  Bulgarijos Respublika

  4.

  Graikijos Respublika

  5.

  Islandijos Respublika

  6.

  Ispanijos Karalystė

  7.

  Italijos Respublika

  8.

  Kipro Respublika

  9.

  Kroatijos Respublika

  10.

  Latvijos Respublika

  11.

  Lenkijos Respublika

  12.

  Lichtenšteino Kunigaikštystė

  13.

  Liuksemburgo Didžioji Hercogystė

  14.

  Norvegijos Karalystė

  15.

  Prancūzijos Respublika

  16.

  Portugalijos Respublika

  17.

  Rumunija

  18.

  Suomijos Respublika

  19.

  Švedijos Karalystė

  20.

  Šveicarijos Konfederacija

  21.

  Vengrija

  22.

  Vokietijos Federacinė Respublika

  Kitos šalys

  1.

  Afganistano Islamo Respublika

  2.

  Albanijos Respublika

  3.

  Alžyro Liaudies Demokratinė Respublika

  4.

  Amerikos Samoa*

  5.

  Andoros Kunigaikštystė

  6.

  Angolos Respublika

  7.

  Antigva ir Barbuda

  8.

  Argentinos Respublika

  9.

  Armėnijos Respublika

  10.

  Aruba*

  11.

  Australija

  12.

  Azerbaidžano Respublika

  13.

  Bahamų Sandrauga

  14.

  Baltarusijos Respublika

  15.

  Bangladešo Liaudies Respublika

  16.

  Barbadosas

  17.

  Belizas

  18.

  Benino Respublika

  19.

  Bermuda*

  20.

  Bisau Gvinėjos Respublika

  21.

  Bolivijos Daugiatautė Valstybė

  22.

  Bosnija ir Hercegovina

  23.

  Botsvanos Respublika

  24.

  Brunėjaus Darusalamas

  25.

  Burkina Fasas

  26.

  Burundžio Respublika

  27.

  Butano Karalystė

  28.

  Centrinė Afrikos Respublika

  29.

  Čado Respublika

  30.

  Čilės Respublika

  31.

  Dominikos Sandrauga

  32.

  Dominikos Respublika

  33.

  Dramblio Kaulo Kranto Respublika

  34.

  Džibučio Respublika

  35.

  Egipto Arabų Respublika

  36.

  Ekvadoro Respublika

  37.

  Eritrėjos Valstybė

  38.

  Esvatinio Karalystė

  39.

  Etiopijos Federacinė Demokratinė Respublika

  40.

  Fidžio Respublika

  41.

  Filipinų Respublika

  42.

  Gabono Respublika

  43.

  Gajanos Respublika

  44.

  Gambijos Respublika

  45.

  Ganos Respublika

  46.

  Gibraltaras*

  47.

  Grenada

  48.

  Guamas*

  49.

  Gvadelupa*

  50.

  Gvatemalos Respublika

  51.

  Gvinėjos Respublika

  52.

  Haičio Respublika

  53.

  Hondūro Respublika

  54.

  Indijos Respublika

  55.

  Indonezijos Respublika

  56.

  Irako Respublika

  57.

  Irano Islamo Respublika

  58.

  Jamaika

  59.

  Japonija

  60.

  Jemeno Respublika

  61.

  Jordanijos Hašimitų Karalystė

  62.

  Jungtinės Amerikos Valstijos

  63.

  Jungtiniai Arabų Emyratai

  64.

  Kaimanų salos

  65.

  Kalėdų sala

  66.

  Kambodžos Karalystė

  67.

  Kamerūno Respublika

  68.

  Kanada

  69.

  Kataro Valstybė

  70.

  Kazachstano Respublika

  71.

  Kenijos Respublika

  72.

  Kinijos Liaudies Respublika

  73.

  Kirgizijos Respublika

  74.

  Kiurasao*

  75.

  Kolumbijos Respublika

  76.

  Komorų Sąjunga

  77.

  Kongo Demokratinė Respublika

  78.

  Kongo Respublika

  79.

  Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika

  80.

  Korėjos Respublika

  81.

  Kosta Rikos Respublika

  82.

  Kubos Respublika

  83.

  Kuko salos*

  84.

  Kuveito Valstybė

  85.

  Laoso Liaudies Demokratinė Respublika

  86.

  Lesoto Karalystė

  87.

  Liberijos Respublika

  88.

  Libijos Valstybė

  89.

  Madagaskaro Demokratinė Respublika

  90.

  Malaizija

  91.

  Malavio Respublika

  92.

  Maldyvų Respublika

  93.

  Malio Respublika

  94.

  Maroko Karalystė

  95.

  Maršalo Salų Respublika

  96.

  Martinika*

  97.

  Mauricijaus Respublika

  98.

  Mauritanijos Islamo Respublika

  99.

  Meksikos Jungtinės Valstijos

  100.

  Mianmaro Sąjungos Respublika

  101.

  Mikronezijos Federacinės Valstijos

  102.

  Moldovos Respublika

  103.

  Mongolija

  104.

  Montseratas*

  105.

  Mozambiko Respublika

  106.

  Namibijos Respublika

  107.

  Naujoji Zelandija

  108.

  Nauru Respublika

  109.

  Nepalo Federacinė Demokratinė Respublika

  110.

  Nigerijos Federacinė Respublika

  111.

  Nigerio Respublika

  112.

  Nikaragvos Respublika

  113.

  Omano Sultonatas

  114.

  Pakistano Islamo Respublika

  115.

  Palestina*

  116.

  Panamos Respublika

  117.

  Papua Naujosios Gvinėjos Nepriklausomoji Valstybė

  118.

  Paragvajaus Respublika

  119.

  Peru Respublika

  120.

  Pietų Sudano Respublika

  121.

  Prancūzijos Polinezija*

  122.

  Puerto Riko Sandrauga*

  123.

  Pusiaujo Gvinėjos Respublika

  124.

  Reunjonas*

  125.

  Ruandos Respublika

  126.

  Rusijos Federacija

  127.

  Sakartvelas

  128.

  Saliamono salos

  129.

  Salvadoro Respublika

  130.

  Samoa Nepriklausomoji Valstybė

  131.

  San Tomė ir Prinsipės Demokratinė Respublika 

  132.

  Saudo Arabijos Karalystė

  133.

  Senegalo Respublika

  134.

  Sent Kitsas ir Nevis

  135.

  Sent Lusija

  136.

  Sent Vinsentas ir Grenadinai

  137.

  Siera Leonės Respublika

  138.

  Singapūro Respublika

  139.

  Sirijos Arabų Respublika

  140.

  Somalio Federacinė Respublika

  141.

  Sudano Respublika

  142.

  Surinamo Respublika

  143.

  Šiaurės Makedonijos Respublika

  144.

  Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika

  145.

  Šventasis Sostas (Vatikano Miesto Valstybė)

  146.

  Tadžikistano Respublika

  147.

  Tailando Karalystė

  148.

  Tanzanijos Jungtinė Respublika

  149.

  Togo Respublika

  150.

  Tongos Karalystė

  151.

  Trinidado ir Tobago Respublika

  152.

  Tuniso Respublika

  153.

  Turkijos Respublika

  154.

  Turkmėnistanas

  155.

  Tuvalu

  156.

  Ugandos Respublika

  157.

  Ukraina

  158.

  Urugvajaus Rytų Respublika

  159.

  Uzbekistano Respublika

  160.

  Vanuatu Respublika

  161.

  Venesuelos Bolivaro Respublika

  162.

  Vietnamo Socialistinė Respublika

  163.

  Zambijos Respublika

  164.

  Zimbabvės Respublika

  165.

  Žaliojo Kyšulio Respublika

   

  * Teritorijos, neturinčios valstybės statuso

   

  IŠIMTYS DĖL IZOLIACIJOS

  Numatytos išimtys, kai reikalavimas dėl izoliacijos yra netaikomas, tačiau tyrimas dėl COVID-19 yra privalomas asmenims, kai jų kelionės tikslas yra susijęs su darbo funkcijų vykdymu

  • asmenims, kurie naudojasi imunitetais ir privilegijomis pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių, 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, taip pat pagal kitas Lietuvos tarptautines sutartis ir teisės aktus, jų šeimos nariams ir juos aptarnaujančiam personalui, taip pat oficialių delegacijų nariams, diplomatams;
  • NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams;
  • pareigūnams, vykdantiems ekstradicijos, asmenų perdavimo ar perėmimo užduotis;
  • užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos žvalgybos institucijas su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais, atitinkamai Lietuvos krašto apsaugos ministro ar Lietuvos valstybės saugumo departamento direktoriaus leidimu;
  • sveikatos priežiūros specialistams;
  • pasienio darbuotojams, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantiems Lietuvos ir kitos ES valstybės sieną asmenims, vykstantiems darbo reikalais, mokiniams, studentams ir stažuotojams;
  • jūrininkams, kurie nedalyvauja vykdant tarptautinius pervežimus;
  • aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose, kurių organizavimui nustatytos ir patvirtintos atskiros tarptautinės taisyklės dėl COVID-19 pandemijos valdymo;
  • iš Baltarusijos grįžusiems Lietuvos piliečiams – mokytojams, vykdantiems lituanistinį švietimą mokyklose Baltarusijoje bei dvasininkams, vykdantiems sielovadinį darbą Baltarusijoje.

  Išimtys, kai į Lietuvą atvykstantiems asmenims reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas

  • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, kai Lietuvoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.). Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu;
  • asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą. Gydymo įstaigos dokumento nereikia, jei asmeniui COVID-19 diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje, jei grįžtama į Lietuvą savo transportu. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu;
  • asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
  • tyrimo dėl COVID-19 rezultatai bei vakcinaciją ar persirgimą įrodantys dokumentai turi būti pateikti viena iš Europos sąjungos oficialių kalbų.

  Išimtys, kai reikalavimas dėl testo netaikomas, tačiau izoliacija yra privaloma

  • asmenims iki 16 metų;
  • atvykstantiems keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais – reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu ekipažų ir įgulų nariams;
  • atvykstantiems ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, izoliacija privaloma nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos dienos, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą dienos. Kai jie pristato krovinį ar atvyksta jo pasiimti nelikdami Lietuvoje ar vyksta tranzitu per Lietuvą – izoliacija netaikoma.

  Naujienlaiškio prenumerata