Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND

plačiau »

Tel. +48 22 625 33 68, +48 22 6359794 (konsuliniai klausimai)
Faksas +48 22 625 34 40
El. paštas

Lietuviškos sutartinės ir lietuvių liaudies šokiai tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Mikolajki Folkowe“ ir „Seniausios Europos dainos“ Liubline

Sukurta 2017.11.29 / Atnaujinta 2017.11.29 15:05
  Lietuviškos sutartinės ir lietuvių liaudies šokiai tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Mikolajki Folkowe“ ir „Seniausios Europos dainos“ Liubline

  2017 m. lapkričio 9 d. viename žymiausių Lenkijoje tradicinės muzikos festivalyje „Mikolajki Folkowe“ koncertuos sutartinių giedotojų grupė iš Lietuvos „Trys keturiose“.

  Lietuvių grupės giedotojos festivalio metu taip pat praves meistriškumo pamokas festivalio dalyviams ir svečiams. „Mikolajki Folkowe“ – tai vienas svarbiausių tradicinės muzikos festivalių Lenkijoje. Jo metu vyksta ne tik koncertai, susitikimai, bet taip pat ir įvairių tautų liaudies dainų dainavimo meistriškumo pamokos bei mokslinės etnografų konferencijos. Lietuvių liaudies muzikos atlikėjai iš Lietuvos yra itin vertinami Liubline ir kviečiami į festivalį kiekvienais metais. Praėjusiuose festivaliuose koncertavo tokios lietuvių liaudies muzikos grupės kaip „Ratilio“ ar „Kūlgrinda“.

  Tuo tarpu gruodžio 1 d. kitame Liubline vykstančiame tarptautiniame tradicinei liaudies muzikai skirtame festivalyje „Seniausios Europos dainos“ koncertuos folkloro ansamblis „Duja“. Pasak didelių Lietuvos draugų, festivalio organizatorių ir lietuvių liaudies muzikos žinovų Jano Bernado ir Monikos Maminskos, pakviesti grupę „Duja“ į festivalį itin svarbu todėl, kad „Duja“ ne tik stengiasi atkurti autentišką grojimo ir dainavimo būdą, bet ir groja originaliais lietuviškais instrumentais. „Dujos“ atlikėjai festivalio dalyviams ir svečiams taip pat praves lietuvių liaudies šokių meistriškumo pamokas.

  daugiau informacijos rasite čia:

  http://npe-festiwal.pl/program/

  http://mikolajki.folk.pl/?f=2017,strona,326

  http://centrum.fm/82621-2/

  http://npe-festiwal.pl/program/

  LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

  Nuotraukos autorė: Trys keturiose

  Naujienlaiškio prenumerata