Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos ambasadoje Lenkijoje paminėta Gedulo ir vilties diena

Sukurta 2018.06.19 / Atnaujinta 2018.06.19 19:05
  Lietuvos ambasadoje Lenkijoje paminėta Gedulo ir vilties diena

  Birželio 13 dieną, birželio 14 d. minimos Gedulo ir vilties dienos ir birželio 15 d. minimos Okupacijos ir genocido dienos išvakarėse, Lietuvos Respublikos ambasadoje Varšuvoje įvyko minėjimas ir surengtas susitikimas su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generaline direktore Terese Birute Burauskaite ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriumi dr. Arūnu Bubniu.

  Ambasadorius Šarūnas Adomavičius pažymėjo šios skaudžios lietuvių tautos ir valstybės istorijos atminimo ir puoselėjimo, žinių apie ją perdavimo jaunajai kartai svarbą. p. Teresė Birutė Burauskaitė papasakojo apie svarbią pastarųjų dienų žinią - kovotojo už Lietuvos laisvę, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų suradimo aplinkybes, dr. A. Bubnys perskaitė pranešimą Lietuvos rezistencinę kovą už laisvę.

  Po pokalbio su svečiais susirinkusieji žiūrėjo dokumentinį filmą apie Adolfą Ramanauską-Vanagą „Nenugalimas“ ("Invincible") (režisierė Agnė Zalanskaitė). Filmą, įgarsintą anglų kalba, galima pažiūrėti čia: https://bit.ly/2I5hR3s

   

  Naujienlaiškio prenumerata