Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND

plačiau »

Tel. +48 22 625 33 68, +48 22 6359794 (konsuliniai klausimai)
Faksas +48 22 625 34 40
El. paštas

Varšuvoje paminėtos 99-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės

Sukurta 2017.02.17 / Atnaujinta 2017.02.17 12:32
   Varšuvoje paminėtos 99-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės
   Varšuvoje paminėtos 99-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės
   Varšuvoje paminėtos 99-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės
   Varšuvoje paminėtos 99-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės

   Lietuvos Respublikos ambasada Varšuvos Karališkuosiuose rūmuose vasario 16 d. surengė koncertą, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo 99-osioms metinėms.

   Pasveikindamas svečius, Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijos Respublikoje Šarūnas Adomavičius priminė iškilmių dalyviams, kad lygiai prieš 99-ius metus Vilniuje Lietuvos Taryba paskelbė aktą apie Lietuvos nepriklausomybę. „Tautos atstovai įgyvendino amžiais nemirusį jos siekį atkurti savo valstybę. Taigi, vasario 16-oji neatsirado iš nieko, Lietuva savo nepriklausomybę atkūrė ant daugiaamžės valstybingumo istorijos pamatų“ – pabrėžė ambasadorius. Jis taip pat akcentavo, jog tarpukario laikų Lietuva vystėsi itin dinamiškai, tačiau jį nutraukė nusikalstamas Ribbentrop-Molotov pakto sudarymas.

   „Šiandien taip pat atiduodame pagarbą visiems, kurie žuvo už Tėvynę, kurie saugojo tikėjimą ir viltį, kurie 50 metų priešinosi totalitariniam sovietų režimui.“

   Š. Adomavičius akcentavo, kad šiandieninis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, paremtas nepriklausomybės ir laisvės idealais, yra itin aktualus regioninio saugumo prasme. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Lenkijos sėkmės istorijos įkvepia laisvės siekti ir kitus kraštus – tuos, kurie nori sekti mūsų pėdomis: bendra Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinė brigada šiemet pasiekė operatyvinę parengtį. Ambasadorius teigė neabejojąs, jog vieną dieną Ukraina taps dar artimesnė ES ir NATO partnere.

   Ambasadorius taip pat atkreipė dėmesį, kad energetinis saugumas, jo stiprinimas yra bendras visų valstybių tikslas, todėl dar reikia daug nuveikti, kad užtikrintume energetinį saugumą mūsų regione.

   Š. Adomavičius pažymėjo, kad su Lenkija vyksta aktyvus ekonominis bendradarbiavimas, kartu su Lenkija realizuojami abipusiai naudingi elektros tinklų sinchronizacijos, dujotiekių ir transporto jungčių „Via Baltica“ bei „Rail Baltica“ projektai, kuriuos įgyvendinant Lenkijos vaidmuo yra esminis.

   Kreipdamasis į lietuvius, gyvenančius Lenkijoje, ambasadorius akcentavo, kad jie yra svarbi Lietuvos, lietuviškosios bendruomenės dalis, o ambasadai suprantami jų rūpesčiai. Š. Adomavičius taip pat pasveikino visus lietuvius, kurie į renginį atvyko iš Lietuvos ir Varšuvoje švenčia valstybei svarbią datą.

   Itin gausiai į renginį susirinkę Varšuvoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai, Lenkijos valdžios ir visuomenės atstovai, lietuviai mielai sutiko charizmatišką Artūro Noviko vadovaujamą džiazo mokyklos vokalinę grupę „Jazz Island“ iš Vilniaus, dainuojančią daugiabalse a cappella.

   Nuotaikingame koncerte ir po to vykusiame iškilmingame priėmime lankėsi Lenkijos Seimo pirmininko pavaduotojas R. Terlecki, Senato pirmininko pavaduotojas B. Borusewicz, prezidentas B. Komorowski, užsienio reikalų viceministrai K. Szymanski ir J. Dziedziczak, aplinkos ministras J. Szyszko, vyriausybės įgaliotinis strateginės infrastruktūros klausimais P. Naimski, Lenkijos prezidento patarėja U. Doroszewska, kiti aukšti pareigūnai, LITPOLUKRBRIG karininkai, visuomeninių organizacijų atstovai.

   Už paramą organizuojant Valstybės atkūrimo dienos minėjimą Varšuvoje Lietuvos Respublikos ambasada nuoširdžiai dėkoja pagrindiniams renginio rėmėjams Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriui „Amber Grid“, Lenkijos draudimo bendrovei „PZU S. A.“, renginio partneriams Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“, Lenkijos naftos pramonės koncernui „Grupa LOTOS S. A.“, statybos infrastruktūros įmonei „Trakcja PRKiI S. A.“.

   Naujienlaiškio prenumerata