Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Berlyne aptartos galimybės gilinti Lietuvos bendradarbiavimą su Vokietija

Sukurta 2022.12.05 / Atnaujinta 2022.12.05 20:23
  Berlyne aptartos galimybės gilinti Lietuvos bendradarbiavimą su Vokietija

  Gruodžio 5 d. Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Berlyne susitiko su Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Tobias Lindneriu. 

  Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai ir jų plėtros galimybės, tolesnė parama Ukrainai, saugumo situacija regione, santykiai su Indijos ir Ramiojo vandenyno regionu.

  Viceministras E. Meilūnas pažymėjo, kad Lietuva siekia toliau gilinti bendradarbiavimą su Vokietija, kuri yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių tiek ekonomikos, tiek saugumo ir gynybos srityse, pristatė Lietuvos pasirengimą ir vykdomus darbus, siekiant priimti kovai pasirengusią Vokietijos brigadą, pilna apimtimi dislokuojamą Lietuvoje. „Tai ženkliai sustiprintų viso regiono saugumą, todėl esame pasiryžę aktyviai dirbti kartu su Vokietija tuo klausimu,“ – sakė viceministras.

  E. Meilūnas taip pat pabrėžė, kad, rengdamiesi kitais metais Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, tikimės ženklaus progreso stiprinant priešakinę gynybą aljanso rytiniame flange.

  Pokalbyje taip pat aptarta tolesnė parama Ukrainai, kovojančiai su brutalia Rusijos agresija. Vokietijos valstybės ministras pažymėjo, kad, siekiant Ukrainos pergalės, svarbiausia yra karinė parama Ukrainai ir pagalba atkuriant kritinę infrastruktūrą.

  Viceministras E. Meilūnas taip pat padėkojo Vokietijai už galimybę eksponuoti Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto originalą bei paprašė sudaryti galimybes pratęsti Akto Lietuvoje eksponavimą.