Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ESBO posėdyje Lietuva trijų Baltijos šalių vardu akcentavo nusikalstamą Baltarusijos vaidmenį Rusijos agresijoje prieš Ukrainą

Sukurta 2023.02.01 / Atnaujinta 2023.02.01 16:45

Vasario 1 dieną ESBO Saugumo bendradarbiavimo forumo posėdyje Lietuvos ambasadorius Vaidotas Verba, kalbėdamas trijų Baltijos šalių vardu, išreiškė visišką nepasitikėjimą Baltarusijos teiginiais, kad ši yra suinteresuota konfliktus spręsti nekarinėmis priemonėmis. „Baltarusija tiek prieš metus, tiek dabar aktyviai remia Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, tokiais veiksmais pati pažeisdama JT Chartiją, tarptautinę teisę ir pamatinius ESBO principus“, – pabrėžė ambasadorius V. Verba.

„Reikalaujame, kad Rusija nutrauktų karo veiksmus prieš Ukrainą ir atitrauktų visas savo karines pajėgas iš visos Ukrainos teritorijos, o Baltarusija privalo nutraukti paramą Rusijos vykdomai agresijai, nebesuteikiant Rusijai galimybės naudotis Baltarusijos teritorija ir infrastruktūra“, – pabrėžė ambasadorius V. Verba. Visos trys Baltijos šalys išreiškė savo bekompromisę paramą Ukrainai bei patvirtino, kad politinė, karinė, finansinė ir humanitarinė parama Ukrainai bus teikiama tol, kol šalis apgins savo suverenumą ir atkurs teritorinį vientisumą.

Oficialių šaltinių teigimu, nuo šių metų sausio vidurio vykstančioms ir vasario 1 dieną turinčioms pasibaigti Rusijos ir Baltarusijos regioninės pajėgų grupuotės aviacijos komponento pratyboms yra naudojami visi Baltarusijos oro pajėgų ir oro gynybos pajėgų aerodromai ir poligonai. Be to, nuo praėjusių metų spalio mėnesio Rusijos sausumos pajėgos aktyviai naudojasi Baltarusijos kariniais poligonais ir kita infrastruktūra. Rusija savo karinės aviacijos ir sausumos pajėgų dislokavimu ir veikla Baltarusijos teritorijoje siekia gauti pilną paramą iš Baltarusijos ir tęsti karinę agresiją Ukrainoje.

Praėjusių metų vasarį Lietuva trijų Baltijos šalių vardu aktyvavo Vienos dokumento rizikos mažinimo mechanizmą Baltarusijos atžvilgiu, Rusijai ir Baltarusijai vykdant didelio mąsto pratybas „Sąjungos ryžtas“. Šios pratybos buvo panaudotos kaip priedanga, Rusijai ruošiantis pilno mąsto karinei agresijai prieš Ukrainą. Po šių pratybų Rusijos pajėgų buvimas Baltarusijos teritorijoje buvo pratęstas neribotam laikui.