Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Kijeve: Remiame Ukrainos siekį politinėmis priemonėmis išspręsti konfliktą, Rusija nedelsdama privalo nutraukti provokacijas

Sukurta 2021.04.15 / Atnaujinta 2021.04.15 15:42
   G. Landsbergis Kijeve: Remiame Ukrainos siekį politinėmis priemonėmis išspręsti konfliktą, Rusija nedelsdama privalo nutraukti provokacijas
   G. Landsbergis Kijeve: Remiame Ukrainos siekį politinėmis priemonėmis išspręsti konfliktą, Rusija nedelsdama privalo nutraukti provokacijas

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Susitikimuose su Ukrainos atstovais Baltijos šalių ministrai išreiškė tvirtą paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui išaugusios Rusijos eskalacijos rytų Ukrainoje ir prie Ukrainos sienų fone, taip pat parėmė Ukrainos europinius ir euroatlantinius siekius ir reformų kelią.

   Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro G. Landsbergio, vizitu pademonstruotas aiškus palaikymas Ukrainos siekiui dabartinę įtampą spręsti diplomatinėmis priemonėmis, paneigiant Rusijos teiginius apie neva pačios Ukrainos provokuojančius veiksmus.

   „Telkdama karines pajėgas prie Ukrainos sienų ir aneksuotame Kryme bei vykdydama prieš Ukrainą nukreiptą melo ir dezinformacijos kampaniją Rusija negali nieko apgauti – tiek dėl dabartinės eskalacijos, tiek dėl tebesitęsiančio karo Donbase kalta yra tik viena pusė – pati Rusija. Būtinas aiškus signalas Rusijai apie būtinybę nedelsiant nutraukti provokacinius veiksmus ir laikytis tarptautinės teisės normų ir principų“, -  vizito metu sakė užsienio reikalų ministras.

   Kijeve Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos ministrai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo pasmerkė Rusijos karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos rytinės sienos ir neteisėtai okupuotame ir aneksuotame Krymo pusiasalyje, parėmė Ukrainos tvirtą įsipareigojimą konfliktą spręsti politiniu keliu bei įsipareigojo skatinti ir stiprinti dvišalį bei daugiašalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos, keitimosi informacija, kovos su propaganda ir hibridinėmis grėsmėmis srityse bei koordinuoti pastangas sprendžiant bendrus iššūkius energetinio saugumo srityje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   A. Žurauskas.png

   Gegužės 4 dieną minimos Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos ambasadoriui Latvijoje Artūrui Žurauskui skirtas aukščiausias ir svarbiausias Latvijos valstybinis apdovanojimas – trečios klasės Trijų žvaigždžių ordinas.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

   Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

   Atstovybių naujienos »

   Informuojame, kad pastaruoju metu įvykdytos kelios informacinės provokacinės atakos prieš Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių politikus.

   Ministerijos naujienos »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7779.jpg

   Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

   Dvišaliai santykiai »