Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Vasario 23-24 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke (JAV) dalyvaus Jungtinėse Tautose (JT) vyksiančiuose aukšto lygio renginiuose, skirtuose išreikšti paramą Ukrainai, praėjus metams nuo Rusijos pradėto plataus masto karo prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Naujienos »
01-13-2023 - UNSC.png

Sausio 13 dieną vykusiame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl taikos ir saugumo Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas priminė Saugumo Tarybos narėms Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvos Respubliką aukas, taip simboliškai pagerbdamas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

JT Saugumo Taryba » Atstovybių naujienos »
R. Paulauskas.jpg

Spalio 31 dieną įvyko Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl 2021 metų gegužės 23 dienos tarptautinio incidento Baltarusijai priverstinai nutupdžius „Ryanair“ keleivinį lėktuvą, reiso numeriu FR 4978. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT ST) narių Albanijos bei JAV prašymu, šis klausimas buvo svarstomas pagal JT ST darbotvarkės punktą „Grėsmė tarptautinei taikai ir saugumui“. Tarptautinės civilinės aviacijos Tarybos (ICAO – International Civil Aviation Organization) pirmininkas Salvatore Sciacchitano pristatė šių metų rugsėjo mėnesį patvirtintas ICAO tyrimo išvadas. Šiuo tarptautiniu tyrimu Baltarusijos institucijos pripažintos pažeidusios daugiašales aviacijos saugumą reguliuojančias Monrealio ir Čikagos konvencijas ir taip sukėlusios grėsmę civilinei aviacijai. Taip pat atkreiptas dėmesys į nepilną Baltarusijos įsitraukimą atliekant tyrimą. 

JT Saugumo Taryba »

Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, remiamas Latvijos, Estijos ir Čekijos, pareiškė Gabonui protestą dėl Lietuvai nesuteiktos galimybės dalyvauti ir pasisakyti Saugumo Tarybos posėdyje. Lietuva šiame posėdyje turėjo kalbėti Baltijos šalių bei Čekijos vardu.

JT Saugumo Taryba »
signal-2022-09-22-195741_002.jpeg

Ministro G. Landsbergio pasisakymas Baltijos šalių vardu JT Saugumo Tarybos susitikime 2022 metų rugsėjo 22 dieną.

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »

Rugsėjo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasisakys Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje, Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba »
Copy of Copy of Copy of Ministras G. Landsbergis neeilinėje ES užsienio reikalų taryboje būtina kalbėti apie naują požiūrį į išorinių sienų apsaugą(3).png

Rugsėjo 19-23 dienomis Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta į Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 77-ąją sesiją.  Vizito į Niujorką metu G.Landsbergis dalyvaus bendruosiuose Generalinės Asamblėjos debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose.

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Reaguodama į šiandien, gegužės 6 dieną, Niujorke Rusijos organizuojamą neformalų susitikimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos Arria formate, Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad šį renginį vertina kaip Rusijos eilinį cinišką bandymą skleisti melą apie jos pačios pradėtą ir vykdomą karą prieš Ukrainą.

JT Saugumo Taryba » Kalbos, pareiškimai »

Gegužės 5 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame taikai ir saugumui Ukrainoje, Baltijos šalys akcentavo Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes globaliai maisto saugumo situacijai ir paragino Saugumo Tarybą, JT valstybių bendruomenę bei atsakingas Jungtinių Tautų agentūras užtikrinti saugų ukrainietiškų grūdų gabenimą iš Rusijos užgrobtų ir blokuojamų Ukrainos jūros uostų.

JT Saugumo Taryba » Atstovybių naujienos »
2.jpg

Balandžio 26 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje bendru sutarimu buvo priimta rezoliucija, kuria nustatomas nuolatinis Generalinės Asamblėjos mandatas sušaukti posėdį, bet kuriai iš penkių nuolatinių JT Saugumo Tarybos narių – Kinijai, Prancūzijai, Rusijai, Jungtinei Karalystei ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms – panaudojus veto teisę. 

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »

Balandžio 19 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo tarybos posėdyje, skirtame taikos ir saugumo palaikymo Ukrainoje bei bėgančių nuo karo ir šalies viduje perkeltųjų asmenų klausimais, perskaitytas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareiškimas dėl Rusijos vykdomos agresijos.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
IMG-20220407-WA0002.jpg

Balandžio 7 dieną atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija dėl Rusijos narystės JT Žmogaus teisių taryboje suspendavimo. Ukrainos ir grupės šalių, įskaitant ir Lietuvos, vardu teikta rezoliucija priimta rezultatu: 93 valstybės balsavo už dokumentą, 24 balsavo prieš, o 58 valstybės susilaikė.

JT Saugumo Taryba » Atstovybių naujienos »
IMG-20220405-WA0002.jpg

Balandžio 5 dieną Šiaurės ir Baltijos valstybės (NB8) išplatino bendrą pareiškimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai, kuriame pasmerkė Rusijos Ukrainoje vykdomus žiaurius nusikaltimus prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą ir pakartotinai pareikalavo Rusijos nutraukti neteisėtą ir neišprovokuotą karą prieš Ukrainą.

JT Saugumo Taryba » Atstovybių naujienos »
Daugiau naujienų