Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras Gabrielius Landsbergis pirmą kartą susitiko su užsienio lietuvių organizacijų lyderiais

Sukurta 2021.04.13 / Atnaujinta 2021.04.13 13:11
  Ministras Gabrielius Landsbergis pirmą kartą susitiko su užsienio lietuvių organizacijų lyderiais

  Balandžio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu susitiko su užsienio lietuvių bendruomenių, lituanistinių mokyklų, fondų, žiniasklaidos, kitų diasporos organizacijų atstovais. Susitikime dalyvavo 87-ių organizacijų atstovai iš 36 šalių.

  „Džiaugiuosi galėdamas susitikti su jumis – lietuviškų organizacijų pasaulyje atstovais. Kiekvieno jūsų indėlis į lietuvybės puoselėjimą, ryšių tarp užsienyje šiuo metu gyvenančių tautiečių ir Lietuvos stiprinimą yra matomas ir vertinamas. Šio susitikimo dalyvių ir jų atstovaujamų organizacijų gausa rodo, koks yra didelis diasporos potencialas“, – sveikindamas susitikimo dalyvius sakė ministras, pažymėdamas XVIII Vyriausybės skiriamą itin didelį dėmesį ryšių su diaspora stiprinimui.

  Įgyvendinant šios Vyriausybės programą, prioritetas teikiamas pilietiškumo ir ryšio su Lietuva stiprinimui sprendžiant pilietybės išsaugojimo klausimą, geresniam teikiamų konsulinių paslaugų  pasiekiamumui, lituanistinio ugdymo užsienyje paramai ir plėtrai, diasporos įtraukimui į Lietuvos gyvenimą. Taip pat svarbus ir grįžimo į Lietuvą klausimas – tiek ir gyventi, dirbti, mokytis, tiek ir čia investuoti, pradėti verslą, kartu su kolegomis Lietuvoje vykdyti mokslinę ar kitą profesinę veiklą.

  Susitikimo metu Ministras atsakė į dalyvių užduotus klausimus, kurių daugiausiai sulaukta lituanistinio švietimo, pilietybės išsaugojimo, grįžimo į Lietuvą temomis. Sutarta susitikimus atskiromis diasporai aktualiomis temomis organizuoti reguliariai, kelis kartus per metus.

  Užsienio reikalų ministerija yra „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programos koordinatorė. Programą šiuo metu įgyvendina virš 20 valstybės institucijų ir įstaigų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DA mokymai.png

  Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

  Užsienio lietuviai »
  20210413_124418.jpg

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

  Atstovybių naujienos »
  .

  Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  IMG-20210405-WA0000.jpg

  Balandžio 4 dieną Turkijos lietuvių bendruomenė Alanijoje paminėjo Šv. Velykas. Šventėje dalyvavo iš Alanijos, Antalijos, Stambulo ir kitų šalies regionų atvykę lietuviai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Kovo 12 dieną pirmą kartą organizuotame Lituanistinio ugdymo forume politikai, akademikai, lituanistinio ugdymo praktikai, diasporos organizacijų atstovai nagrinėja lituanistinio ugdymo užsienyje problemas, lituanistinių mokyklų vaidmenį ir jų stiprinimo būdus, nuotolinio ugdymo iššūkius ir galimybes. Daug dėmesio skirta ir tėvų vaidmeniui bei mišrių šeimų vaikų daugybinės tapatybės bei lietuvių kalbos mokymo ypatumams.

  Užsienio lietuviai »
  1.JPG

  Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »