Ambasada Litwy w Warszawie uczestniczyła w obchodach 10 - lecia członkostwa Polski w NATO
Przed 10 laty, 12 marca 1999 roku, Polska, Czechy i Węgry stały się członkami NATO. Z tej okazji oraz z okazji 60-lecia NATO organizacja pozarządowa Polskie Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie zorganizowała na terenie Uniwersytetu Warszawskiego „NATO Village“, w którym ambasady państw NATO zaprezentowały swój wkład i udział w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych. W programie „NATO Village“ wzięła udział również Ambasada Litwy w Polsce.
12 marca br. Ambasador RL w Polsce Egidijus Meilunas wziął udział w ceremonii złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie oraz w uroczystym obiedzie wydanym dla korpusu dyplomatycznego przez Prezydenta RP z okazji 10. Rocznicy wstąpienia Polski do NATO.