*alt_site_homepage_image*
pl
lt en

Aktualności

RSS

Ambasada Litwy wzięła udział w obchodach Dnia ONZ

W dniu 15 października 2009 roku w Szkole Amerykańskiej Warszawie,  do której uczęszczają przedstawiciele 49 państw, wśród nich również uczniowie z Litwy, odbyły się obchody Dnia Narodów Zjednoczonych. 

Z tej okazji  rodzice uczniów  przygotowali stoiska poświęcone swoim krajom.  Pracownicy Ambasady Republiki Litewskiej w Warszawie zaprezentowali  wyroby litewskiego rękodzieła ludowego,  materiał informacyjny o Litwie,  tradycyjne litewskie potrawy. Uczniowie i nauczyciele Amerykańskiej Szkoły w Warszawie mieli możliwość  zapoznania się  z historią  państwa  litewskiego,  z atrakcjami  turystyki oraz z kuchnią narodową kraju.