Konferencja przedstawicieli organizacji pozarządowych Litwy i Polski
W dniach 23-24 listopada br. w Rynie (woj. warmińsko-mazurskie) odbyła się konferencja przedstawicieli organizacji pozarządowych Litwy i Polski.
W spotkaniu wzięli udział sekretarz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Litwy Laimonas Talat-Kelpša, przedstawiciele ministerstw spraw zagranicznych, instytucji akademickich oraz analityków i ekspertów z obu krajów.
Przedmiotem dyskusji były zagadnienia współpracy w Unii Europejskiej i NATO. Uczestnicy konferencji zastanawiali się m.in. nad możliwością skuteczniejszego udziału Litwy i Polski w polityce „wschodniego sąsiedztwa” Unii Europejskiej.
Spotkanie zorganizował Polski Instytut Stosunków Międzynarodowych (PISM) przy współpracy z Instytutem Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych w Wilnie.