Międzynarodowa wystawa „Droga do Miłosza”
W dniu 5 września w Centrum Litewskim przy ambasadzie Litwy w Warszawie została otwarta miedzynarodowa wystawa „Droga do Miłosza“, poświęcona 100.rocznicy urodzin noblisty.
Na wystawie przedstawiane są prace artystów z Litwy, z Polski, zRosji oraz Francji: cykl obrazów Andrzeja Strumiłły, wiersz inspirowany poezją Cz. Miłosza, rzeźby Algisa Kasparavičiusa i Rytisa Konstantinavičiusa, zdjęcia dokumentalne wykonane przez poetów Romualda Mieczkowskiego i Barbary Gruszki, książki artystyczne Aušry Petroškienė, malarstwo Linasa Domarackasa, Bruno Koper, Ewy Pohlke, Jacka Schmidta oraz Katii Sokołowej-Zyzak.
Podczas otwarcia wystawy attache ds. kultury Jurgis Giedrys,podziękował m. in. artystom mieszkającym w Polsce: Rosjance Katii Sokołowej-Zyzak oraz Litwinowi Linasowi Domarackasowi za świetną inicjatywę, jak również za organizację wystawy.
Dla licznie zebranych gości śpiewała wokalistka J. Jegorova.
Wystawa będzie czynna do 16 września.
Wydarzenie było koordynowane przez Attache ds. Kultury w Polsce, częściowo wspierane przez Ministerstwo Kultury Republiki Litewskiej.