PIANISTKA MŪZA RUBACKYTĖ WYSTĄPIŁA W KONCERCIE INAUGURACYJNYM XVII FESTIWALU BEETHOVENOWSKIEGO W WARSZAWIE
W dniu 17 marca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert inauguracyjny XVII Festiwalu Beethovenowskiego, w którym udział wzięła litewska pianistka Mūza Rubackytė. Utwory Ludwiga van Beethovena zabrzmiały również w wykonaniu artystów z Niemiec i Ukrainy. Festiwal przebiega pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezydent miasta stołecznego Warszawy, patronem honorowym wydarzenia jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a patronat honorowy nad koncertem inauguracyjnym objęli ambasador Republiki Litewskiej w Polsce Loreta Zakarevičienė oraz ambasadorzy Niemiec i Ukrainy.