*alt_site_homepage_image*
pl
lt en

Aktualności

RSS

Seminarium, poświęcone zbliżającemu się Szczytowi Trójmorza w Wilnie i Forum Biznesu

27 lutego Ambasady Litwy i Estonii w Polsce zorganizowały seminarium, poświęcone zbliżającemu się Szczytowi Trójmorza w Wilnie i Forum Biznesu.

Inicjatywa Trójmorza zrodziła się ze wspólnego zainteresowania rozwojem połączeń w zakresie infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej na osi północ-południe w Unii Europejskiej.

Podczas wydarzenia słowo powitania i referaty odczytali Chargé d'affaires Litwy w Polsce Audronė Markevičienė, Ambasador Estonii w Polsce Miko Hajas, Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP Andrzej Szejna, Gediminas Varvuolis, ambasador ds. zadań specjalnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Litwy, a także inni przedstawiciele biznesu i instytucji naukowych.