Spotkanie adwentowe w ambasadzie
W dniu 16 grudnia w Ambasadzie odbyło się tradycyjne spotkanie adwentowe z udziałem społeczności litewskiej w Warszawie.
. Licznie zgromadzonych gości pozdrowiła Chargé d‘Affaires a.i. Audronė Markevičienė.
Uczniowie sobotniej szkoły litewskiej w Warszawie wystawili spektakl „Legenda Wilna i Żelazny Wilk” z okazji 700. urodzin Wilna. Po przedstawieniu młodych aktorów odwiedził Mikołajz prezentami.
Wcześniej w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w parafii Płudy odbyła się Msza Św. w języku litewskim, którą celebrowawł ksiądz Robert, duszpasterz wspólnoty litewskiej w Warszawie.