*alt_site_homepage_image*
pl
lt en

Aktualności

RSS

Spotkanie adwentowe w ambasadzie

W dniu 16 grudnia w Ambasadzie odbyło się tradycyjne spotkanie adwentowe z udziałem społeczności litewskiej w Warszawie.

.  Licznie zgromadzonych gości pozdrowiła Chargé d‘Affaires a.i. Audronė Markevičienė.

Uczniowie sobotniej szkoły litewskiej w Warszawie wystawili  spektakl „Legenda Wilna i Żelazny Wilk” z okazji 700. urodzin Wilna. Po przedstawieniu młodych aktorów odwiedził  Mikołajz prezentami.

Wcześniej w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w parafii Płudy  odbyła się Msza Św. w języku litewskim, którą celebrowawł  ksiądz Robert, duszpasterz wspólnoty litewskiej w Warszawie.