W Polsce została zaprezentowana wystawa poświęcona Tysiącleciu Litwy
Dnia 21 stycznia w Litewskim Centrum przy Ambasadzie Republiki Litewskiej w Warszawie została otwarta wystawa pt. “Zapomniane Wielkie Księstwo Litewskie”, która jest poświęcona obchodom Tysiąclecia Litwy w Polsce.
Otwierając wystawę ambasador Litwy w Polsce Egidijus Meilūnas zaznaczył, iż w tysiącletniej historii Litwy Wielkie Księstwo Litewskie odegrało niebagatelną rolę. ,,Dzisiaj niepodważalnie możemy się chwalić tym okresem w historii naszego państwa. Wielonarodowe i wielokulturowe WKL, a następnie – Unię z Polską bez wątpienia można nazwać ówczesną Unią Europejską” powiedział ambasador i przypomniał słowa Jana Pawła II ,,Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.
Licznie zebranych gości, m.in. przedstawicieli polskiej polityki, korpusu dyplomatycznego, nauki i kultury przywitał również Przewodniczący Polsko-Litewskiej Grupy Parlamentarnej Tadeusz Aziewicz.
Wystawa w Warszawie będzie czynna do 6 marca br., a potem będzie prezentowana w Krakowie, Wrocławiu oraz w innych miastach Polski.