W Warszawie zaprezentowane zostały „Dzienniki” Michała Römera
11 października na Uniwersytecie Warszawskim zostały zaprezentowane wydane w języku polskim cztery tomy „Dzienników” Römera.
Organizatorzy wydarzenia – Wydawca „Dzienników” M. Römera „Ośrodek KARTA” i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, patron honorowy wydarzenia – Ministerstwo Spaw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Ambasada Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.
Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jacek Czaputowicz pozdrowił uczestników spotkania. Ambasador Šarūnas Adomavičius podkreślił wyjątkowe zasługi profesora Michała Römera, twórcy litewskiego prawa konstytucyjnego, dla litewskiej pańtwowości..
Podczas spotkania odbyła się dyskusja „Ład Europy Wschodniej: Polska i Litwa w monumentalnych Dziennikach Michała Römera”, w której uczestniczyli historycy z Litwy i z Polski. Na prezentację „Dzienników” M. Römera przybyło również kierownictwo Biblioteki im. Wróblewskich Litewskiej Akademii Nauk i Biblioteki Uniwersytetu Wileńskiego.