*alt_site_homepage_image*
pl
lt en

Aktualności

RSS

Wystawa w Lublinie “Pieniądze obojga narodów – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”

Od 22 czerwca 2009 roku mieszkańcy Lublina mogą obejrzeć wystawę „Pieniądze obojga narodów – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, zorganizowaną przez Oddział Narodowego Banku Polskiego w Lublinie oraz Towarzystwo Numizmatyków Polski przy współpracy z Centralnym Bankiem Litwy i Ambasadą Republiki Litewskiej w Polsce.

Wystawa jest poświęcona jubileuszowi 440.rocznicy podpisania Unii Lubelskiej.

Ekspozycja wystawy zawiera różne nominały monet –czworaki litewskie z 1569 r. z portretem Zygmunta Augusta, szóstaki, półtoraki, półzłotki, szelągi, dukaty, talary, grosze i in.

Goście wystawy mają okazję obejrzeć polskie złote i litewskie lity, nauczyć się odróżnić podrobione banknoty – złote, lity, euro, zapoznać z najnowszą technologią zapobiegania fałszerstwom pieniędzy.

W otwarciu wystawy udział wzięli przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Banku Centralnego Litwy, Towarzystwa Numizmatyków Polski oraz przedstawiciele władz miasta Lublina, mediów, Ambasady Litwy w Polsce.

Wystawa w Lublinie „Pieniądze obojga narodów – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” potrwa do 17 lipca 2009 roku.