Wystawa w Lublinie “Pieniądze obojga narodów – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”
Od 22 czerwca 2009 roku mieszkańcy Lublina mogą obejrzeć wystawę „Pieniądze obojga narodów – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, zorganizowaną przez Oddział Narodowego Banku Polskiego w Lublinie oraz Towarzystwo Numizmatyków Polski przy współpracy z Centralnym Bankiem Litwy i Ambasadą Republiki Litewskiej w Polsce.
Ekspozycja wystawy zawiera różne nominały monet –czworaki litewskie z 1569 r. z portretem Zygmunta Augusta, szóstaki, półtoraki, półzłotki, szelągi, dukaty, talary, grosze i in.
Goście wystawy mają okazję obejrzeć polskie złote i litewskie lity, nauczyć się odróżnić podrobione banknoty – złote, lity, euro, zapoznać z najnowszą technologią zapobiegania fałszerstwom pieniędzy.
W otwarciu wystawy udział wzięli przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Banku Centralnego Litwy, Towarzystwa Numizmatyków Polski oraz przedstawiciele władz miasta Lublina, mediów, Ambasady Litwy w Polsce.
