Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2022 sausio 13.jpg

Sausio 13 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2022 m. vasario mėn. 1 d. ES Covid skiepų sertifikatų, išduotų po vakcinacijos pagal bazinę schemą, o taip pat, po sustiprinančios dozės, galiojimo laikas sutrumpėja iki 270 dienų (9 mėnesių).

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2021 m. gruodžio 15 d. keliaujantys į/per Lenkiją ne iš Europos Sąjungos šalių, ne iš Šengeno erdvės ir ne iš Turkijos norint išvengti izoliacijos privalės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą - tai liečia ir paskiepytus asmenis. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip likus 24 valandoms iki sienos kirtimo.

Papildomai neigiamas COVID-19 testas bus reikalaujamas iš vyresnių nei 5 metų vaikų, keliaujančių ne iš Europos Sąjungos šalių, ne iš Šengeno erdvės ir ne iš Turkijos.

Tyrimo tipas: PGR arba laboratorijoje atliktas antigenų testas.

Konsulinės naujienos »
nuotrauka 3.jpg

Informuojame, kad remiantis Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministro 2018 m. spalio 5 d. įsakymu V-263 ir ministerijos Kanclerės sprendimu, 2021 m. gruodžio 13 d. – 19 d. ir  gruodžio 24 d. - 2022 m. sausio 4 d. konsulinių paslaugų teikimas Lietuvos ambasadoje Lenkijoje bus apribotas. Šiomis dienomis bus teikiama konsulinė pagalba ir konsultavimas telefonu konsuliniais klausimais.

 

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2021 m. gruodžio 1 d. į Lenkiją draudžiami skrydžiai iš šių Afrikos šalių: Botsvana, Svazilandas, Lesotas, Mozambikas, Namibija, Pietų Afrikos Respublika ir Zimbabvė. Iš šių valstybių grįžtančiųjų į Lenkiją testas neatleidžia nuo 14 dienų karantino, kitos išimtys nenumatytos.

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2021 m. birželio 24 d. asmenys, keliaujantys į/per Lenkiją iš už Šengeno zonos ribų, patenka į karantiną ir negali būti atleidžiami nuo karantino remiantis neigiamu COVID-19 testo, atlikto oro uoste Lenkijoje, rezultatu. Testą bus įmanoma atlikti anksčiausiai po 7 dienų. Išimtis taikoma (karantinas netaikomas) paskiepytiems nuo COVID-19 (turi praeiti 14 parų po pilno vakcinavimo), persirgusiems (ne seniau, negu prieš 6 mėn.), keliaujantiems lėktuvu kurie, atvykę į Lenkiją, pasilieka šalyje ne ilgiau kaip 24 valandas ir turi lėktuvo bilietą, patvirtinantį išvykimą iš Lenkijos per 24 valandas, skaičiuojant nuo atvykimo į Lenkiją momento. Kai asmuo atvyksta iš Šengeno zonos, be ankščiau išvardytų išimčių, taip pat nuo karantino atleidžia ir neigiamas COVID-19 testo rezultatas (ne senesnis nei 48 val. iki Lenkijos sienos kirtimo). Dokumentai, patvirtinantys bent vieną iš šių aplinkybių, turi būti lenkų arba anglų kalbomis.

Konsulinės naujienos »
2021 Veluynes.jpg

Spalio 29 d. artėjančių Vėlinių proga Lietuvos ambasados Lenkijoje darbuotojai apsilankė Varšuvos priemiestyje esančioje vietovėje Pustelnik, kur paskutiniąsias savo gyvenimo akimirkas praleido ir mirė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis - vienas garsiausių Lietuvos dailininkų ir kompozitorių. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
abieju tautu.jpg

Ant Lenkijos Prezidento rūmų fasado spalio 19-os  naktį simboliškai nušvito iliuminacija, skirta Abiejų Tautų Respublikos Tarpusavio įžado priėmimo 230-osioms metinėms.

Istorinė, kultūros diplomatija »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo  spalio 4 d. iš žalios į raudoną zoną perkeliama kaimyninė Lenkija. Epidemiologinė padėtis pablogėjo ir Liuksemburge – iš geltonos zonos Liuksemburgas patenka į raudoną zoną. Lichtenšteinas perkeltas iš raudonos zonos į geltonąją. Taip pat Malta nuo ateinančios savaitės bus priskiriama nebe geltonai, o žaliai zonai. 

Konsulinės naujienos »
Filmas.jpg

Varšuvos kino festivalio konkursinėje programoje Competition 1-2 įvyks režisieriaus Ernesto Jankausko filmo “Man viskas gerai” pasaulinė premjera.

Istorinė, kultūros diplomatija »
MOkyklele 1 2021.jpg

Spalio 18 dieną Varšuvos lietuvių mokyklėlė, vykdanti neformalųjį lituanistinį švietimą, pradėjo naujuosius mokslo metus.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Jan Styka  .jpg

Rugsėjo 8 d. Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos diplomatinių santykių atkūrimo 30-mečio proga Lazienkų Karališkojo parko muziejuje Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas su muziejaus direktoriumi prof. Zbigniewu Waweriu atidarė lenkų tapytojo monumentalisto Jano Stykos drobės  „Vytautas prisiekia kerštą Kryžiuočių riteriams liepsnojančio Kauno fone“ parodą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
nuotrauka 3.jpg

Informuojame, kad remiantis Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministro 2018 m. spalio 5 d. įsakymu V-263 ir ministerijos Kanclerės sprendimu, 2021 m. rugpjūčio 9 d. – rugsėjo 3 d. konsulinių paslaugų teikimas Lietuvos ambasadoje Lenkijoje bus apribotas. Šiomis dienomis bus teikiama konsulinė pagalba ir konsultavimas telefonu konsuliniais klausimais.

 

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Atsižvelgiant į Europos Tarybos rekomendacijas, nuo pirmadienio, liepos 12 d., kyla keliaujančiųjų vaikų amžiaus cenzas, iki kada jiems atvykstant ar grįžtant į Lietuvą netaikomi testavimo ir izoliacijos reikalavimai. Nuo šiol izoliacija ir reikalavimai dėl testavimo bus netaikomi vaikams iki 12 metų amžiaus, atvykusiems iš žaliai, geltonai, raudonai ar pilkai zonai priskirtos šalies. 

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso (COVID-19) Delta atmainai į paveiktų šalių sąrašą vėl grąžinamos visos pasaulio valstybės. Nuo pirmadienio, liepos 5 d., atvykstantiems iš žaliosios zonos valstybių vėl reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19, atvykstantiems iš geltonosios zonos valstybių reikės ne tik atlikti tyrimą iki kelionės, tačiau atlikti ir antrą tyrimą jau atvykus į Lietuvą. Brazilija, Indija ir Pietų Afrikos Respublika, kurios  buvo priskiriamos šalims, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nuo šiol priskiriamos pilkajai zonai, kaip ir visos trečiosios šalys.

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha