Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Dėl registracijos į konsulines paslaugas.png

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2022 m. kovo 28 d. panaikinami visi su COVID-19 susiję apribojimai atvykstant į Lenkijos Respubliką, o tai reiškia, kad nereikalaujama:

- pateikti skiepijimo ar persirgimo sertifikato;

- pateikti SARS-CoV-2 neigiamo testo rezultato.

Konsulinės naujienos »
9(2).png

Dėl prasidėjusios plataus masto Rusijos karinės agresijos Ukrainoje, URM ragina Ukrainoje likusius Lietuvos piliečius savarankiškai ir nedelsiant išvykti iš šalies sausumos keliais šiomis kryptimis – Lenkija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, nevykti Baltarusijos ir Rusijos kryptimis.

Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius, kurie dėl kokių nors priežasčių negali išvykti, prašome nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx; Bendra nuoroda: http://onelink.to/epmjp5.

Karštoji linija" Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams:

+370 5 251 2764

SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Dėmesio! Nuo 2022 m. vasario 25 d. dėl karinio konflikto Ukrainoje laikinai sustabdyti su COVID-19 susiję apribojimai įvažiuojant į Lenkiją, kertant Ukrainos – Lenkijos sieną. Nereikalaujama pateikti  neigiamų COVID-19 testų rezultatų bei skiepijimą ar pasveikimą nuo COVID-19 ligos patvirtinančių dokumentų, taip pat netaikomi karantino reikalavimai.

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png
LENKIJA: atvykimo sąlygos Įkelta2022.02.24

Šiuo metu vykstantys į/per Lenkiją ne iš Europos Sąjungos šalių, ne iš Šengeno erdvės ir ne iš Turkijos privalės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą - tai liečia ir paskiepytus asmenis. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip likus 24 valandoms iki sienos kirtimo. Tyrimo tipas: PGR arba laboratorijoje atliktas antigenų testas.

Konsulinės naujienos »
SUKILIMAS.jpg

Sausio 22-ąją, minint 1863-ųjų sukilimo pradžią, ant Rotušės fasado Vilniuje ir ant prezidentūros fasado Varšuvoje, nušvito vaizdo projekcijos su 1863 metų sukilimo herbu.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2022 sausio 13.jpg

Sausio 13 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2022 m. vasario mėn. 1 d. ES Covid skiepų sertifikatų, išduotų po vakcinacijos pagal bazinę schemą, o taip pat, po sustiprinančios dozės, galiojimo laikas sutrumpėja iki 270 dienų (9 mėnesių).

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2021 m. gruodžio 15 d. keliaujantys į/per Lenkiją ne iš Europos Sąjungos šalių, ne iš Šengeno erdvės ir ne iš Turkijos norint išvengti izoliacijos privalės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą - tai liečia ir paskiepytus asmenis. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip likus 24 valandoms iki sienos kirtimo.

Papildomai neigiamas COVID-19 testas bus reikalaujamas iš vyresnių nei 5 metų vaikų, keliaujančių ne iš Europos Sąjungos šalių, ne iš Šengeno erdvės ir ne iš Turkijos.

Tyrimo tipas: PGR arba laboratorijoje atliktas antigenų testas.

Konsulinės naujienos »
nuotrauka 3.jpg

Informuojame, kad remiantis Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministro 2018 m. spalio 5 d. įsakymu V-263 ir ministerijos Kanclerės sprendimu, 2021 m. gruodžio 13 d. – 19 d. ir  gruodžio 24 d. - 2022 m. sausio 4 d. konsulinių paslaugų teikimas Lietuvos ambasadoje Lenkijoje bus apribotas. Šiomis dienomis bus teikiama konsulinė pagalba ir konsultavimas telefonu konsuliniais klausimais.

 

Konsulinės naujienos »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo 2021 m. gruodžio 1 d. į Lenkiją draudžiami skrydžiai iš šių Afrikos šalių: Botsvana, Svazilandas, Lesotas, Mozambikas, Namibija, Pietų Afrikos Respublika ir Zimbabvė. Iš šių valstybių grįžtančiųjų į Lenkiją testas neatleidžia nuo 14 dienų karantino, kitos išimtys nenumatytos.

Konsulinės naujienos »
2021 Veluynes.jpg

Spalio 29 d. artėjančių Vėlinių proga Lietuvos ambasados Lenkijoje darbuotojai apsilankė Varšuvos priemiestyje esančioje vietovėje Pustelnik, kur paskutiniąsias savo gyvenimo akimirkas praleido ir mirė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis - vienas garsiausių Lietuvos dailininkų ir kompozitorių. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
abieju tautu.jpg

Ant Lenkijos Prezidento rūmų fasado spalio 19-os  naktį simboliškai nušvito iliuminacija, skirta Abiejų Tautų Respublikos Tarpusavio įžado priėmimo 230-osioms metinėms.

Istorinė, kultūros diplomatija »
SVARBI INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į KINIJĄ(10).png

Nuo  spalio 4 d. iš žalios į raudoną zoną perkeliama kaimyninė Lenkija. Epidemiologinė padėtis pablogėjo ir Liuksemburge – iš geltonos zonos Liuksemburgas patenka į raudoną zoną. Lichtenšteinas perkeltas iš raudonos zonos į geltonąją. Taip pat Malta nuo ateinančios savaitės bus priskiriama nebe geltonai, o žaliai zonai. 

Konsulinės naujienos »
Filmas.jpg

Varšuvos kino festivalio konkursinėje programoje Competition 1-2 įvyks režisieriaus Ernesto Jankausko filmo “Man viskas gerai” pasaulinė premjera.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha