Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

LIETUVA: Nuo spalio 4 d. iš žalios į raudoną zoną perkeliama Lenkija.

Sukurta 2021.10.04 / Atnaujinta 2021.10.04 12:41
  LIETUVA: Nuo spalio 4 d. iš žalios į raudoną zoną perkeliama Lenkija.

  Nuo  spalio 4 d. iš žalios į raudoną zoną perkeliama kaimyninė Lenkija. Epidemiologinė padėtis pablogėjo ir Liuksemburge – iš geltonos zonos Liuksemburgas patenka į raudoną zoną. Lichtenšteinas perkeltas iš raudonos zonos į geltonąją. Taip pat Malta nuo ateinančios savaitės bus priskiriama nebe geltonai, o žaliai zonai. 

  Šią savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai nepasikeitė. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus. Atvykstantieji iš geltonosios taip pat privalo atlikti tyrimą prieš kelionę ir 3-5 dieną jį pakaroti. Tiesa, jiems neprivaloma 10 dienų izoliacija. Keliautojams atvykstantiems iš žaliosios zonos privaloma tik užpildyti NVSC anketą (kaip ir atvykstantiems iš raudonos ir geltonosios zonos) bei atlikti COVID-19 tyrimą prieš kelionę.

   

  Zona

  NVSC anketa

  Izoliacija*

  COVID-19 tyrimas*

  Ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios

  10 dienų

  PGR ne anksčiau 72 val. iki atvykimo arba antigeno testas ne anksčiau 48 val. iki atvykimo

  Raudona ir pilka

  Taip

  Taip

  Taip

  Geltona

  Taip

  Ne

  Taip ir pakartotinis PGR tyrimas 3–5 dieną po atvykimo

  Žalia

  Taip

  Ne

  Taip

  * Izoliacija ir tyrimas nereikalingas paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgusiems asmenims

  Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

  COVID-19 LIGOS PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS (galioja spalio 04-10 d.) 

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha