*alt_site_homepage_image*
lt
en pl

Naujienos

RSS

Joninės Gdanske

2007 m. birželio 23-24 d. Gdanske vyko tarptautinis festivalis ,,Joninių naktis“.

Joninės pradėtos švęsti 23 dienos vakare Gdansko miesto senamiesčio aikštėje folklorinių ansamblių koncertu, kuri pradėjo Lietuvos ansamblis ,,Ula“ iš Vilniaus. Vilniečiai Gdansko miesto gyventojams ir svečiams iš užsienio pristatė valandos trukmės programą – tradicines lietuvių dainas, šokius ir ritualus atliekamus Joninių naktį. Po Lietuvos ansamblio pasirodė Lenkijos folkloriniai ansambliai iš kašubų, kocevio ir pavislės regionų. Koncerto metu Lietuvos tautodailininkai surengė tautodailės mugė. Vėliau buvo uždengtas laužas bei iškilminga eisena patraukė per Gdansko senamiestį prie Motlavos upės, kur buvo plukdomi Joninių vainikai. Kitą dieną prie Gdansko šv. Jono bažnyčios buvo surengta Joninių mugė, kur be tautodailės dirbinių lankytojai galėjo pasivaišinti lietuviškais valgiais: duona, sūriu, mėsos gaminiais bei gėrimais. Renginyje dalyvavo Kultūros atašė Lenkijoje Jurgis Giedrys.

Prieš šį renginį lietuvių folklorinis ansamblis ,,Ula“ koncertavo dar Kwidzyne, Wejherowe ir Starogarde Gdanskim.

Lietuvos ansamblio ir tautodailininkų dalyvavimą šiame renginyje rėmė Lietuvos kultūros ministerija, koordinavo Kultūros atašė Lenkijoje.

2007 m. birželio 23-24 d. Gdanske vyko tarptautinis festivalis ,,Joninių naktis“.

Joninės pradėtos švęsti 23 dienos vakare Gdansko miesto senamiesčio aikštėje folklorinių ansamblių koncertu, kuri pradėjo Lietuvos ansamblis ,,Ula“ iš Vilniaus. Vilniečiai Gdansko miesto gyventojams ir svečiams iš užsienio pristatė valandos trukmės programą – tradicines lietuvių dainas, šokius ir ritualus atliekamus Joninių naktį. Po Lietuvos ansamblio pasirodė Lenkijos folkloriniai ansambliai iš kašubų, kocevio ir pavislės regionų. Koncerto metu Lietuvos tautodailininkai surengė tautodailės mugė. Vėliau buvo uždengtas laužas bei iškilminga eisena patraukė per Gdansko senamiestį prie Motlavos upės, kur buvo plukdomi Joninių vainikai. Kitą dieną prie Gdansko šv. Jono bažnyčios buvo surengta Joninių mugė, kur be tautodailės dirbinių lankytojai galėjo pasivaišinti lietuviškais valgiais: duona, sūriu, mėsos gaminiais bei gėrimais. Renginyje dalyvavo Kultūros atašė Lenkijoje Jurgis Giedrys.

Prieš šį renginį lietuvių folklorinis ansamblis ,,Ula“ koncertavo dar Kwidzyne, Wejherowe ir Starogarde Gdanskim.

Lietuvos ansamblio ir tautodailininkų dalyvavimą šiame renginyje rėmė Lietuvos kultūros ministerija, koordinavo Kultūros atašė Lenkijoje.