*alt_site_homepage_image*
lt
en pl

Naujienos

RSS

Lenkijoje iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 12 d. Varšuvoje, Karalių rūmų Didžiojoje salėje Kovo 11-osios - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga įvyko šventinis koncertas.

Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas pasveikino susirinkusius svečius ir pasidžiaugė jau tradicija tapusia galimybe paminėti Kovo 11-osios šventę vienoje gražiausių Varšuvos koncertų salių. Tai pavyko įgyvendinti daugiamečio Lietuvos Respublikos ambasados ir Karalių rūmų Varšuvoje bendradarbiavimo dėka.

Šiemet Lenkijos publikai, diplomatinio korpuso atstovams, koncertavo trijų talentingų, Lietuvoje ir pasaulyje žinomų muzikų trio „AVA“ - Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Audronė Kisieliūtė (fortepijonas) ir Valentinas Gelgota (fleita). Menininkai atliko lietuvių, lenkų ir kitų žinomų užsienio kompozitorių kūrinius.

Renginį organizavo Lietuvos ambasada Lenkijos, Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros atašė Lenkijoje.

Kovo 13 d. Lenkijos radijas, bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada, surengė specialią laidą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinėms. Laidoje, kurioje buvo pristatytos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ištakos, mūsų valstybės istorija, Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, dalyvavo Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas, Lenkijos lietuvių bendruomenės vicepirmininkas Bronius Makauskas.

Kovo 9-11 dienomis vyko renginiai, skirti Nepriklausomybės atkūrimo dienai, kuriuos organizavo Lenkijos lietuvių bendruomenė. Iškilmingi minėjimai ir koncertai vyko Varšuvoje, Punske, o taip pat - Kampuočių kaime prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo garbei pastatyto paminklinio akmens. Renginiuose dalyvavo ambasados ir konsulato darbuotojai.