*alt_site_homepage_image*
lt
en pl

Naujienos

RSS

LENKIJOJE PAMINĖTOS 81-OSIOS S. DARIAUS IR S. GIRĖNO SKRYDŽIO PER ATLANTĄ METINĖS

2014 m. liepos 13 d. Lenkijoje, Ščecine ir Pščelnike, vyko renginiai, skirti Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 81-osios metinėms pažymėti. Pagerbiant „Lituanica“ pilotų atminimą Ščecino Šv. Jokūbo katedroje buvo aukotos šv. Mišios, kurias celebravo Ščecino – Kamiensko metropolijos arkivyskupas Andrzej Dzięga. Mišių pabaigoje Lietuvos Respublikos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė padėkojo visiems, kurie puoselėja Lietuvos didvyrių atminimą ir garsina jų vardus pasaulyje. Ambasadorė L. Zakarevičienė, Lietuvos gynybos atašė Lenkijoje plk. Raimondas Matulaitis ir Lietuvos garbės konsulas Ščecine Wieslaw Wierzchos padėjo gėlių prie Šv. Jokūbo katedroje įrengtos S. Dariaus ir S. Girėno atminimo lentos.  „Lituanicos” sudužimo vietoje Pščelniko miške, prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo, lietuvių ir lenkų kalbomis buvo aukojamos šv. Mišios už šviesų Lietuvos didvyrių atminimą. Po Žodžio liturgijos vyko iškilmingas minėjimas, kurio metu Lietuvos ambasadorė L. Zakarevičienė pažymėjo, kad „prieš 81 metus, 1933-iųjų liepos 16-osios pavakary, visa Lietuva laukė atskrendant savo sūnų - lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno. Laukė, bet taip ir nesulaukė, nes pilotų, žygis ir gyvybės nutrūko čia, šiame miške, vos už 650 kilometrų nuo Kauno. Taip arti, ir kartu taip toli nuo išsvajoto tikslo“. Ambasadorė padėkojo visiems besirūpinantiems Lietuvos didvyrių atminimu: „tariame didelį ačiū už nuolatinį rūpinimąsi žūties vieta, už pastangas neleisti užželti užmaršumo žolei, už jūsų nuoširdumą ir širdžių šilumą. Lietuva jums be galo dėkinga. Renginio metu meninę programą atliko Punsko licėjaus moksleiviai.