Lietuvos ir Lenkijos Seimų narių asamblėja paminėjo savo veiklos dešimtmetį
Birželio 29-30 d. Varšuvoje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo narių asamblėjos XVI-oji sesija „Asamblėjos dešimtmetis – laimėjimai ir planai“ . 1997 m. įkurtas dvišalis parlamentinis forumas šiemet pažymi savo veiklos dešimtmetį.
Iškilmingos sesijos metu kalbėjo parlamentinės asamblėjos įkūrėjai ir pirmieji delegacijų vadovai, sesijos dalyvius pasveikino Lenkijos Seimo maršalka Ludwig Dorn, Lietuvos Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, Lenkijos Užsienio reikalų ministrė Ana Fotyga. Prisiminimais apie pirmuosius parlamentinės asamblėjos žingsnius pasidalino prof. Vytautas Landsbergis.
Asamblėjos veiklos dešimtųjų metinių proga buvo priimti trys dokumentai
- Deklaracija „Laimėjimai ir ketinimai“
- Komunikatas Europos parlamentui ir NATO parlamentinei asamblėjai
- Kreipimasis š lietuvių ir lenkų tautas „Bendra praeitis ir ateitis“ .
Priimtuose dokumentuose įvertinama parlamentinės asamblėjos veikla ir nurodomos tolesnio Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo šiame forume perspektyvos.