*alt_site_homepage_image*
lt
en pl

Naujienos

RSS

OLŠTYNO UNIVERSITETE SKIRIAMAS DĖMESYS LIETUVOS – LENKIJOS ISTORIJAI

2013 m. rugsėjo 13 d. Varmijos-Mozūrų Olštyno universitetas Istorijos ir tarptautinių santykių institutas kartu su Gdansko universiteto Istorijos institutu Olštyne organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją “Lietuvos ir jos kaimynų tarpusavio santykiai XIV-XIX a.”. Konferencijoje dalyvavo Olštyno akademinė visuomenė, Lietuvos ir Lenkijos istorikai, LR ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė, Lietuvos garbės konsulė Olštyne Urszula Lech. Sveikindama konferencijos dalyvius ambasadorė pasidžiaugė aktyviu Lietuvos ir Lenkijos istorikų bendradarbiavimu, nuolatinių kontaktų palaikymu. “Mus sieja ne tik bendra istorija, bet ir dabartis – esame tiek Europos Sąjungos, tiek ir NATO nariais, esame europiečiais. Tokiais turime ir likti”, pabrėžė L. Zakarevičienė.

 

Prieš konferenciją įvyko ambasadorės L. Zakarevičienės susitikimas su Varmijos-Mozūrų Olštyno universiteto prorektoriumi prof. dr. hab. Grzegorz Białuński, Humanitarinio fakulteto dekanu prof. Andrzej Szmyt ir prodekanu dr.  Krzysztof Łożyński.

Susitikimo metu buvo aptarta aukštojo mokslo situacija abiejuose šalyse, Lietuvos ir Lenkijos universitetų bendradarbiavimas, studentų mainų programos ir kt.